באנר עליון
באנר עליון

ראש עיריית יקנעם ממליץ לא להעלות את הארנונה בשנת 2016

ראש עיריית יקנעם ממליץ לא להעלות את הארנונה בשנת 2016

מועצת העיר התבקשה לאשר עדכון של 1.27% כמתחייב על פי משרד הפנים.

ראש העיר, סימון אלפסי וחברות וחברי הנהלת העירייה המליצו למועצת העיר בישיבתה השבוע לא להעלות את הארנונה לשנת 2016, אלא רק לעדכן אותה  ב- 1.27% בהתאם לדרישת משרד הפנים.

סימון אלפסיכתוצאה מכך ובמידה והדבר יאושר לא תעלה גם בשנה הבאה הארנונה למגורים ולתעשייה. בעניין הארנונה למסחר תמליץ הנהלת העירייה על העלאה של 7.5% וזאת לעסקים גדולים בלבד של מעל 60 מ”ר. בקשת העלאת הארנונה לעסקים הללו היא פועל יוצא של החלטת משרד הפנים בעניין. התעריף שקבע משרד הפנים  כתעריף נורמטיבי לגביית ארנונה לעיר כמו יקנעם למ”ר למסחר עומד על 118 ₪ ואילו ביקנעם גובים כיום בממוצע המשוקלל 94 ₪ בלבד, ובמידה ותאושר בקשת ההעלאה יעמוד הסכום על כ-100 ₪ שזה עדיין נמוך משמעותית מקביעת המינימום של משרד הפנים.

הארנונה למגורים ביקנעם לא הועלתה כבר כעשר שנים והיא מעודכנת כל שנה בהתאם לקביעת משרד הפנים. משמעותו של העדכון לשנת 2016  היא שבמידה והוא יאושר תהיה עלייה של מחירי הארנונה בכ- 4 ₪ לחודש לדירה בסדר גודל של כ-100 מ”ר בממוצע.

כמדי שנה תמשיך עיריית יקנעם להעניק הנחות ארנונה בסך של כ-5 מיליון ₪  לזכאים שעומדים בקריטריונים וביניהם: נכים, מיעוטי יכולת וכיוצ”ב. ההנחות יינתנו בהתאם לטבלה שקבע משרד הפנים.

הכנסת העירייה הממוצעת ממיסי הארנונה ממשפחה עומדת על כ- 4000 ₪ בשנה בעוד הרשות מוציאה כ- 20 אלף ₪ בממוצע  על כל משפחה בנתינת שירותים, הובלת תחומים רבים וביניהם החינוך והרווחה ביישוב ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“ביקנעם נמשכת כבר כעשור המגמה לא להעלות את הארנונה למגורים, אלא רק לעדכנה בהתאם לחובה שקובע משרד הפנים. עד היום מקוזזים לנו כספים ממענקי האיזון שמשרד הפנים מעניק לנו בגלל סירובנו להעלות את הארנונה למגורים בהתאם לדרישת המשרד. שנה שעברה אישרה מועצת העיר העלאת ארנונה ב-8% ובסופו של דבר נמנענו מביצועה  בפועל כי משרד הפנים פיצה אותנו בסכום שווה ערך לאחר שבמשרד הבינו שלא ייתכן שמחד יקזזו לנו ממענקי האיזון כי אנו לא מעלים את הארנונה, ומאידך לא יאשרו לנו להעלות אותה. נמשיך להעניק שירותים מצוינים ולהקפיד על איכות חיים גבוהה לכלל תושבי העיר”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter