באנר עליון
באנר עליון

ראש העיר ביקר בטקסי הסיום בבתי החינוך היסודיים

ראש העיר ביקר בטקסי הסיום בבתי החינוך היסודיים

 

תדהרבשורה של אירועים והפקות מושקעות במיוחד, ציינו בוגרות ובוגרי בתי החינוך היסודיים את סיום לימודיהם ומעברם לחטיבת הביניים.

בבית החינוך “תדהר” נערך הערב תחת הכותרת “ארץ הצבר”. מנהלת בית החינוך, שלומית ויזל בירכה את בוגריה ואמרה שצוות בית החינוך כולו עשה ככל יכולתו לבנות לבוגרים מזוודת מיומנויות אנושיות שתלווה אותם לאורך חייהם והוסיפה שצוות החינוך ביקש עבורם תמיד את הטוב ביותר בחינוך ובפדגוגיה. ויזל איחלה לתלמידים להשיג כל מטרה שיציבו לעצמם וציטטה את המחנך הדגול יאנוש קורצ’ק שאמר “היו זהירים במעשיכם ונועזים בחלומותיכם”. בבית החינוך “הדסים” התקיים הטקס בהשתתפות כל תלמידי בית החינוך ובמסגרתו חולקו התעודות לבוגרות ולבוגרי מחזור מג’. מנהלת בית החינוך, עירית דובדבני אמרה שהתורה היא מרכז חיינו, והוסיפה שבבית החינוך הובלו ערכים של ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. המנהלת בירכה את בוגריה ואמרה שכאן הם רכשו אבני יסוד להמשך דרכם. בבית החינוך “אורנים” נערך הערב תחת הכותרת “מתנות קטנות”. מנהלת בית החינוך, יפה אוקנין בירכה את בוגרות ובוגרי מחזור נא’ ואמרה שליבה מלא גאווה על התהליך שעברו, והוסיפה שלנערים הללו היא התפללה. המנהלת אמרה לבוגריה שהיא מאמינה בהם וביכולתם להצליח, וקראה להם לא לשכוח להיות בני אדם עם חמלה בליבם. בנוסף למופע התלמידים, הופתעו האחרונים משיר הפתעה שהכינו להם הוריהם ומוריהם. בבית החינוך “ארזים” נערך הטקס תחת הכותרת: “מחזור יט’ המיטב”. מנהלת בית החינוך, אורית נעוס אמרה שהיא רואה נערים שמחים, רעננים, זקופים ובטוחים בעצמם. המנהלת ציינה שהצוות החינוכי עשה רבות להקנות דעת ולהנחיל ערכים ומורשת, והכל נעשה בחום ובאהבה. המנהלת קראה לבוגריה לחפש מטרות ולטפס על סולמות, לפתוח דלתות, לקבל את השונה והחדש, להאמין בייחודיות שלהם, ולעולם לא להרים ידיים. בבית החינוך דליות” ציינו בוגרות ובוגרי מחזור יד’ את לימודם במופע “משחק החיים”. מנהלת בית החינוך, עפרה הירש אמרה שעבורה החינוך הוא אמונה ושליחות, והוסיפה שרק דרך חינוך ניתן להביא לשינוי אמיתי. המנהלת אמרה שכאן עוצבו תלמידים ערכיים אשר בטוחים בעצמם. המנהלת ציינה שזהו מחזור שיודע הכל ובוגריו מוכשרים, מלאי נתינה ומצוידים באהבת האדם. המנהלת בירכה את בוגריה ואמרה להם שבידיהם עתיד המדינה וקראה להם להביט זקופי קומה אל העתיד ולהיות מתחשבים, אוהבים וסובלניים.

המופעים האמנותיים בכל בתי החינוך היו עשירים מאוד וכללו משחק, שיר וריקוד. לכל הבוגרות והבוגרים הוענקו תעודות הסיום, שי מתנת העירייה ושי מתנת הנהגת ההורים. הבוגרות והבוגרים של השנה יהיו הראשונים לחנוך את החטיבה החדשה בשכונת ‘שער הגיא’ אליה ילכו ללמוד בתום חופשת הקיץ.

טקסי הסיום נערכו במעמד ראש העיר סימון אלפסי, סגניו, המשנה, חברות וחברי מועצת העיר, מנהלת אגף החינוך, מנהלת החינוך הקדם יסודי, מנהלות בתי החינוך וצוותי החינוך וההוראה, יושבות ויושבי ראש הנהגות ההורים, הורים גאים ובני משפחה נרגשים.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

“תענוג לראות את בוגרינו כמה הם חכמים, נבונים, פיקחים ומוכשרים. בתי החינוך ביקנעם הם מושא להערצה וכל אחד מהם הוא יחיד ומיוחד. התלמידים כולם הם לב ליבה של מערכת החינוך שלנו וככאלו נהנים מלמידה עדכנית ומלמידה חווייתית במערכת חינוך משובחת, איכותית ופורצת דרך. עיריית יקנעם תמשיך להציב את החינוך בראש סדר העדיפויות שלה עם השקעות בלמעלה מ-50% מתקציבה הכולל. אני מודה לכל המנהלות, המחנכות, וצוותי החינוך  והמינהלה על תרומה מובילה ומשמעותית להובלת התלמידים ולהצמחת דורות בוגרים תורמים וערכיים. תודה מיוחדת למנהלת אגף החינוך ולכל צוות האגף וליואל אבידן ששבועות רבים הוביל אתהטקסים מטעם העירייה עם התלמידים”.

מנהלת אגף החינוך בעירייה, ד”ר סימה ניסלבאום:

“חודש יוני הוא חודש האירועים במערכת החינוך אך גם חודש בו מסכמים את השנה וכבר מתכננים את שנה”ל הקרובה. בהתרגשות גדולה מבקשת להודות על ההזדמנות להוביל יחד עם הצוות המקצועי באגף החינוך, את המערכת המופלאה שלנו. מבקשת להודות לכל אחד ואחת במערכת החינוך על גמישות מחשבתית, יצירתיות, חיבוק חם, על היכולת להציב מטרות לטוות הקרוב והרחוק ולהשיגן.  השנה השתלמו המורות בתוכנית פסיכולוגיה חיובית במימון עיריית יוקנעם על מנת לצייד את התלמידים בכלים לראייה חיובית, הענקת כלים לכל אחד ואחת להתמודדות טובה עם אכזבות וכישלונות, פיתוח תקשורת אמיתית שנדחקת בשל הטכנולוגיה, כלים לשמור על הבריאות הגופנית והנפשית בהווה ובעתיד. בשנה הקרובה נרחיב זאת לגני הילדים וחט”ב. כל הכבוד למערכת החינוך היוקנעמית שעושה שינויים אפילו לאחר שני פרסי חינוך ארציים . כל הכבוד למערכת החינוך היוקנעמית המבינה את הצורך לחשוב קדימה!”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter