באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ראש העיר בביקור ב”תדהר” וב”דליות” “חינוך אמיתי עם המון נשמה”

ראש העיר בביקור ב”תדהר” וב”דליות”  “חינוך אמיתי עם המון נשמה”

 

ראש העיר, סימון אלפסי, מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום, ומנהלת המחלקה לחינוך יסודי איריס סלע, הגיעו לביקור חצי- שנתי בבית החינוך “תדהר” ו- “דליות”

הביקור בבית החינוך “תדהר” החל בקבלת פנים של מועצת התלמידים, ולאחר צפו כולם בתקציר הצגה פרי יוזמתם של התלמידים שביימו והעלו אותו בפני חבריהם לביה”ס. משם המשיכו כולם לחדר נחת וצפו באימון אישי שעברו התלמידים בו הם קיבלו כלים לפיתוח המחשבה, הסתכלות שונה לשם מיצוי היכולות, ועוד. התלמידים לקחו תכונות שליליות שהם ראו בעצמם ולמדו להפוך אותן לחיוביות. בנוסף לאלו ביקרו כולם בשיעור של אמנויות לחימה, אנגלית, ובחוג השחמט. הביקור כלל גם פאנל עם תלמידים נציגי התכניות השונות שמובלות בבית החינוך וביניהן: כיתות רוקדות, דיבייט, קומיקס, דיאלוג וזהות, אמץ נחל, קשר רב הורי, ועוד, והתלמידים סיפרו מה תורמות להם התכניות. בהמשך נערך שיח עם המורות. רה”ע הודה למנהלת בית החינוך, סופי רחום ולכל הצוות, ואמר ש”תדהר” מסמל בעבורו מנהיגות. רה”ע ציין שהיה ביקור מרגש בו ראינו תלמידים שמחים. רה”ע הודה לצוות על עבודתן הקשה ואמר להן שבזכותם יש לנו מערכת חינוך יישובית מצטיינת. מנהלת אגף החינוך ד”ר סימה ניסלבאום בירכה ואמרה שכאן רואים את החוזקות ואתגר להגיע לכל הצלחה. המנהלת הודתה על שיתוף הפעולה המצוין לדבריה עם העירייה וציינה שתכניות רבות מובלות בביה”ס במימון העירייה. המנהלת הדגישה שהתפיסה הבית ספרית מתאימה לתפיסה היישובית, כלומר עוטפים כל ילד בעטיפה הייחודית שמתאימה לו.

הביקור בבית החינוך “דליות” החל בכיתות שפותחות את הבוקר בצורה אחרת. כפועל יוצא מכך צפו כולם בתלמידי כיתת אופק שפותחים כל בוקר בפעילויות ספורט שמסייעות להם להגיע מרוכזים לשיעור. משם המשיך הביקור לכיתה ד’ 2 שפותחת את הבוקר בתפילת “אדרבה” בה  מבקשים התלמידים כל תפילה לראות ולמצוא את היתרונות שבחברים שלהם, ובזכותה הם העידו שהם מרגישים טוב יותר. משם המשיכו כולם לכיתות א’ שפתחו את הבוקר בסיפור באמצעות בובות.

במסגרת השילוב המיטבי נערך לאחר מכן מפגש עם תלמידים, הורים ומורים. בבית החינוך יוצרים שילוב מיטיבי ונותנים מענה לכל אחד ואחת. התלמיד, עידו ארבלי שהשתתף בפרויקט “המסע אל הדרשה”, וזכה בדרשה הראויה ביותר, הקריא את דרשתו. לאחר מכן סיפרו חברי הוועדה המחוזית זה”ב על התכניות השונות שמובלות בבית החינוך, והציגו סרטון אנימציה שיצרו בעצמם מפסלים של פלסטלינה. בתום הביקור נערך מפגש סיכום ורה”ע הודה למנהלת בית החינוך עפרה הירש ולכל הצוות, ואמר שפה יש חינוך אמיתי וחינוך שבא עם נשמה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“ביקנעם יש מערכת חינוך מצוינת ופורצת דרך. בביקורים נחשפנו לתכניות הרבות שמובלות בבתי הספר ומצמיחות תלמידים מעולים ונוער למופת. מה שמוביל אותנו הוא טובת התלמידים. ראינו תלמידים שעושים מה שהם אוהבים. נפעל להוביל ‘תכנית הורים’ בכל בתי הספר שבמסגרתה תתקיים פעם בחודש הרצאה להורים, כל פעם על נושא רלוונטי אחר. תודה מעומק הלב למנהלות, למורות ולכל הצוותים, ולתלמידים הנפלאים על בוקר מלא גאווה”.

28

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter