באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ראש בראש

ראש בראש

ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי  הקים מטה מאבק כנגד תכנית ראש עיריית יקנעם עלית סימון אלפסי

ראש מועצת מגידו, איציק חולבסקי, הקים השבוע מטה מאבק שיפעל לצידו כנגד יוזמתו של ראש עיריית יקנעם עלית , סימון אלפסי, המנסה לספח לעירו את המושבים אליקים, עין העמק ,יקנעם המושבה, ו-1,800 דונם משטחי המועצה האזורית מגידו. בישיבה ראשונה של מטה המאבק אשר התקיימה ב 8 בפברואר, הביעו כל נציגי הישובים התנגדות גורפת ונחרצת למהלך, וטענו כי לא יעלה על הדעת שראש עיריית יקנעם עלית יחליט על דעת עצמו, בעניין הרחבת עירו על חשבון תושבי מועצת מגידו. “זו התנהלות כוחנית שלא נסכים לקבל” נאמר על ידי נציגי התושבים.

מטה המאבק של מועצת מגידו. צילום: דוברות מועצת מגידו
מטה המאבק של מועצת מגידו. צילום: דוברות מועצת מגידו

למטה המאבק צירף ראש מועצת מגידו איציק חולבסקי את נציגי היישובים ואנשי מקצוע מהתחום ההנדסי והמשפטי. כמו כן ילווה את המאבק משרד הייעוץ האסטרטגי פאר לוין תקשורת, המתמחה בניהול מאבקים.

היוזמה של ראש עיריית יקנעם אלפסי, תמוהה על רקע העובדה שתכנית כוללנית ליקנעם עלית שרק לאחרונה הוא העביר , התקבלה בכעס ובתדהמה על ידי תושבי עין העמק, אליקים ויוקנעם המושבה. לדבריהם, עצם העלאת הרעיון מעידה על ניתוק מה”שטח” ותהיה בגדר “בכייה לדורות”. אחד המשתתפים אמר  “מוטב שראש עיריית יקנעם סימון אלפסי ידאג לתושבים שלו שרובם בכלל לא רוצים לחיות בעיר גדולה”

ביקורת נשמעה גם על אופן התנהלותו של ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי, “לא מתקבל על הדעת שיישוב וקהילה עשרות שנים חלק ממרקם חיים מסוים, יעברו באחת לתחום השיפוט של רשות אחרת, יוותרו על חיי מושב וקהילה וייבלעו בעיר”אמרו.

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי, סיכם: “אנו הולכים למאבק שבו ננצח. היוזמה הזו תיעצר ותסוכל, המועצה האזורית מגידו תפעל רק עפ”י החוק,  כדי לעצור את היוזמה לקרוע ממנה שטחים, יישובים ותושבים”

 

תגובת עיריית יקנעם:

“נזכיר שאנו חיים במדינה דמוקרטית, וזכותה המלאה של מועצת העיר יקנעם להגיש בקשה לוועדה הגאוגרפית להרחבת גבולות השיפוט שלה. יקנעם לא מתכוונת להקים שום מטה מאבק ולא תיאבק במועצה האזורית מגידו, בראש המועצה, או בתושביה, כי היא מכבדת אותם, וממילא הבקשה של יקנעם היא רק המלצה, ומי שתקבע תהיה הוועדה הגאוגרפית והיא בלבד, ואנו כמובן נכבד כל החלטה שלה”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter