באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: תלמידי כפר הנוער שיפצו בית של קשישה

קרית טבעון: תלמידי כפר הנוער שיפצו בית של קשישה

תלמידים מכפר הנוער רמת הדסה בשיתוף מחלקת הרווחה במועצה המקומית קרית טבעון ועמותת שלהב”ת, שיפצו את ביתה של קשישה ביישוב. רכז השכבה: “נתנו מעט – קבלנו הרבה”. 

שלהב"ת
חניכי רמת הדסה משפצים בית של קשישה. צילום: ערן נקש

שיתוף פעולה בין המחלקה לשירותים חברתיים בקרית טבעון לכפר הנוער ברמת הדסה, הוליד מיזם ייחודי שכולו התנדבות ותרומה לקהילה. כידוע, מתנדבים חניכי כפר הנוער רמת הדסה  בפרויקטים שונים ברחבי המועצה. השנה חברו התלמידים לעמותת ‘לאורו נלך’ – עמותה שפועלת לפיתוח ערכי ההתנדבות והמנהיגות בקרב בני הנוער בישראל, מתוך רצון להוסיף פרויקטים התנדבותיים שונים ולהגביר בקרבם את הרצון להתנדב על ידי חיזוק החוויה שבנתינה. ערן נקש, רכז השכבה הבוגרת בכפר ומי שריכז את הפרויקט, יצר קשר עם ‘קהילה תומכת’ בעמותת שלהב”ת ומחלקת הרווחה ברשות המקומית ויחד איתם נבדקו הצרכים של קשישים תושבי המועצה. לאחר שגובשה תוכנית עבודה,  חניכי הכפר הגיעו לביתה של קשישה ערירית בקריה ובילו שעות עבודה רבות בשיפוץ חזות הבית, בטיפול בגינה, בצביעה של תריסים, קירות וכן נעשו עבודות שונות לפי צרכיה של הקשישה. הצעירים סיפרו כי נהנו מאד לחוות ולהרגיש את הערך ההדדי שבנתינה.

לדברי רכז השכבה, חניכי כפר הנוער רמת הדסה חרטו על דגלם את ערך הנתינה לצד רכישת השכלה ואת התוצאות ניתן לראות: בשנה האחרונה 60% מבוגרי הכפר סיימו את חוק לימודיהם  עם תעודת בגרות מלאה ומעל 90% התגייסו לצה”ל. הוא סיכם את התרומה במילים: “נתנו מעט – קבלנו הרבה”, משפט שמהווה את תחושותיהם של כלל המשתתפים בפרויקט.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter