באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: תלויים במרחק

קרית טבעון: תלויים במרחק

הוראות משרד החינוך מביאות למצב אבסורדי לפיו חלק מתלמידי שכונת אלרואי מקבלים השתתפות בנסיעות בעוד משכניהם נמנע סיוע זה. אלון נבות: ” האמנם יש בר דעת החושב כי תלמידים מאלרואי יכולים להגיע בכוחות עצמם לבית הספר בקרית עמל?”

הורים לתלמידים משכומת אלרואי הלומדים בבית הספר היסודי קרית עמל זועמים לאחר שחלק מהילדים קיבלו כרטיסיות נסיעה לבית הספר בעוד שחלק אחר לא קיבל וזאת בשל הבדלי המרחק מבית הספר כך שהתלמידים המתגוררים בחלק הצפוני של אלרואי לא קיבלו כרטיסיות בעוד שחבריהם המתגוררים בחלק הדרומי זכאים לכרטיסיות נסיעה.

הסעות לבית הספר
בית ספר קרית עמל, הכל תלוי במרחק.

חבר המועצה, אלון נבות: ” האמנם יש בר דעת החושב כי תלמידים מאלרואי יכולים להגיע בכוחות עצמם לבית הספר בקרית עמל? אנחנו נמצאים ביישוב עם טופוגרפיה ייחודית ולכן יש להחריג תלמידים מאלרואי ולדעתי יש צורך לעשות מאמץ ולבדוק מה נעשה ברשויות אחרות שגם בהן יש שיפועי קרקע משמעותיים”

מנכ”ל המועצה ומנהל מחלקת החינוך, יאיר אודם: “המועצה פועלת על פי חוק וחוזר מנכ”ל משרד החינוך על פיו המרחק המצדיק השתתפות בהוצאות נסיעה הינו המרחק המזערי בין מקום המגורים בפועל לבין בית הספר הקרוב ביותר. לתלמידים מגן חובה ועד כיתה ד’ ועד בכלל קילומטר ומעלה. לתלמידים מכיתה ה’ ומעלה המרחק עומד על שלושה קילומטרים. המרחקים הנמדדים הם מרחקי הליכה בדרך עבירה להולכי רגל. משרד החינוך משתתף בהוצאות ההסעה לבתי הספר עד כיתה י’ ועד בכלל. למרות פגישות ושיחות עם מנהל גף הארצי להתחשב במבנה הטופוגרפי של קרית טבעון, נשלל פרמטר זה בזכאות. היה נסיון של עיריית צפת שגם בה המבנה הטופוגרפי בעייתי ודחו גם את בקשתם”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter