באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: תחת בדיקה

קרית טבעון: תחת בדיקה

הסעות תלמידי בית הספר האנתרופוסופי שקד שבקרית טבעון בשנים האחרונות עמדו בניגוד להנחיות משרד החינוך ונמצאות עתה תחת בדיקה של מטה המשרד בירושלים. דוברת המועצה: “נעשה תיקון”

הורי התלמידים בבית הספר שקד זועמים על ראש המועצה, דוד אריאלי, בשל העובדה שהמועצה הפסיקה לחלק כרטיסיות לתלמידי בית הספר אלא שמתברר כי ככל הנראה אין להם על מה להלין שכן מימון ההסעות שקיבלו ילדי בית הספר בשנים האחרונות היה לפנים משורת הדין במקרה הטוב והנושא נבדק כרגע הן על ידי משרד החינוך והן על ידי משרד הפנים. וועד ההורים אמנם הוציא מייל לכלל ההורים לפיו הם מתכוונים להעלות את הנושא בפגישה עם אריאלי אך ספק אם לאור הבדיקות שנעשות ולאור מצבה הכספי של המועצה, יוכל אריאלי לשנות את החלטתו.

אנטרופוסופי
הסעות תלמידים. צילום: מעלה היצירה.

גם מזכירות בית הספר שלחה להורים מייל ברוח דומה: “ברצוננו להביא לידיעתכם כי החל מינואר, המועצה לא מעבירה יותר כרטיסיות לתלמידים לנסיעה בהסעה. את עלות הנסיעה ניתן לרכוש מהנהגים באוטובוסים”

מימון הסעות נעשה על ידי קריטריונים של משרד החינוך אשר משתתף ברוב עלות ההסעה כשעל הרשות להוסיף השתתפות שלה (מאצ’ינג). אם הרשות מחליטה לממן הסעות לתלמידים אשר אינם עומדים בקריטריונים, הרי שכל הסכום צריך לצאת מכיסה. על פי מקורות כתב YCOM, השתתפה הממשלה במימון הסעות תלמידי שקד בשנים האחרונות למרות שמדובר בבית ספר על אזורי אשר תלמידיו אינם זכאים להסעה. יש לציין כי בשלב זה לא ברור אם ההסעות הממומנות ניתנו אך ורק לתלמידים המתגוררים בטבעון או גם לתלמידים המתגוררים בישובים סמוכים והלומדים בשקד. אם האפשרות השניה היא הנכונה הרי שמשלמי הארנונה בטבעון מימנו הסעות עבור תושבי רשויות אחרות.

בשלב זה בודקים במשרד החינוך כיצד אירעה תקלה זו ולא מין הנמנע כי יוחלט לנקוט בהליך של חיוב אישי כלפי האחראים. כתב YCOM הפנה שורה של שאלות אל דוברת המועצה המקומית קרית טבעון אך זכה להתחמקות. השאלות שנשאלה הדוברת הינן:

  1. מי מימן עד עתה את ההסעות לתלמידי שקד?
  2. מי אישר לממן להם הסעות אם המימון אינו מגיע להם (כפי שטענת בעצמך)?
  3. מדוע מומנו להם ההסעות מלכתחילה?
  4. כמה שנים הוסעו תלמידי שקד על חשבון המועצה (או גוף אחר?)?
  5. מה היתה עלות ההסעות הללו למשלם הארנונה הטבעוני?
  6. האם ההסעה מומנה לתושבי טבעון בלבד או גם לתלמידים שמחוץ לטבעון?

תגובת המועצה המקומית קרית טבעון: ” בהתאם לחוזר מנכ”ל (ראה בהמשך) תלמידים אלה אינם זכאים להסעות. משרד החינוך העלה הדרישה בפנינו ומאחר והמועצה פועלת ומתוקצבת על-פי חוקים ונהלים, נאלצה הרשות להפסיק ההסעות לאלתר.

מתוך חוזר מנכ”ל תשע”ד/1(ב): “תלמידים הבוחרים ללמוד בבתי ספר על-אזוריים, ניסויים, ייחודיים. המשרד אינו משתתף במימון הסעות של תלמידים הבוחרים ללמוד בבתי ספר על-אזוריים, ניסויים וייחודיים”. לגבי השאלה מדוע בכל זאת מומנו ההסעות עד עתה, ענתה הדוברת: “נעשה תיקון”

דוברת מחוז חיפה של משרד החינוך, כרמל קנר מסרה בתגובה: ” הנושא בבדיקה של הגורמים המקצועיים במחוז והמטה בירושלים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter