באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: שער טבעון הופכת לנושא מרכזי בבחירות

קרית טבעון: שער טבעון הופכת לנושא מרכזי בבחירות

הדעות בקרית טבעון חלוקות בנוגע לשכונת שער טבעון והחתמת ההתנגדויות לשכונה שמארגנת חברת המועצה נאוה סבר גורמו לויכוח להתלהט. אדריכל ערן מבל כתב מייל אשר הופץ לרבים מהתושבים ובו התנגדות נחרצת לשכונה. אריאלי ” חבל מאד  שמערבים פוליטיקה עלובה בנושא שהוא בנפשנו”

שכונת שער טבעון המתוכננת בצמוד לאלרואי הופכת לנושא מרכזי בבחירות המתקרבות כשהמתנגדים בראשותה של חברת המועצה נאוה סבר שאף הצביעה נגד התכנית במליאת ועדת התכנון, מגייסים לטובת העניין את כל התותחים האפשריים. לאחרונה יצא כנגד הקמת השכונה גם האדריכל הידוע, ערן מבל. מבל תושב טבעון מתנגד לתכנית וכתב את השגותיו עליה במייל שהופץ אל רבים מתושבי הקריה.

דודי אריאלי
דוד אריאלי, ימשיך לקדם את שער טבעון. צילום: יח”צ

מבל “השכונה אינה מהווה כל מענה לבנינו ונכדינו. מגרשי הבניה יופצו במכרזים לקבלנים , אשר ימכרו דירות מגורים לכל אחד מראש הנקרה ועד אילת , מיעוט בני הקריה אשר להם יתאים המחיר והעתוי יוכלו אולי , לרכוש דירה. אין בהוראות התכנית כל סעיף הנותן עדיפות כלשהיא ל”בני טבעון” , איני מכיר כל חוק ע”פ ניתן יהיה לחייב מכירת 20% מהדירות לתושבי טבעון. ההפך הוא השגור – מכרז פתוח לכל אזרחי המדינה.

 קיבולת קרית טבעון בגבולות הפיתוח הנוכחיים בהתאם לתכנית המתאר מוערכת בכ18-20000 נפש , מותנה בקצב חלוקת מגרשים ובניתם , תוספת 2000 נפש ב”מכה אחת” בודאות תעלה את הישוב במהירות לסף  20000 תושבים המאפשרים שנוי סווג ממועצה מקומית לעיריה,

 המבנים המוצעים אינם “מבנים קטנים” – עיינו בתכנית הבנוי המצורפת, בתי דירות הכוללים 6-9 דירות בשלש קומות + קומת גג, בגובה 12 מ’ הנמדדים מרצפת קומת הכניסה . למי ששכח הוראות הבניה בישוב מחייבים גובה של 8.5 מ’ הנמדדים מפני הקרקע הטיבעית.

הצגת הצפיפות כ5 יח”ד לדונם, ממש מעוותת , במסמכי התכנית ,בהוראות, טבלה 5 מוגדרת הצפיפות במגרשים השונים בצפיפויות גבוהות החל מ 5.2 יח”ד לדונם ועד 10.7 יח”ד לדונם – צפיפות עירונית מובהקת!!!!  אין בקריה אף אזור הבנוי בצפיפות כה גבוהה – גם לא ברמת ישי. כמו כן, אין כל אידיקציה אשר תאשש הבשורה של דירות  “בעלות סבירה” – האם בית דירות תלת קומתי עם מעלית – מבטיח מחיר  שזוג צעיר יכול לעמוד בו?”

ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי אמר בתגובה כי ” הטענות מופרכות מהייסוד. מדובר ב- 20 מגרשים לבנית 4 משפחתי, 48 מגרשים לבניית תלת משפחתי ו-51 מגרשים לבניית שש משפחתי. אלו מבנים קטנים  ונמוכים שרבים מהם קיימים היום  בישוב ואינם פוגעים בצביונו הכפרי. מגבלת הגובה המוכרת והידועה בכלל היישוב,  נותרה על כנה. מי שיעיין בהדמיה יראה שכונה יפיפייה עם שטחים ירוקים והשקעה אדירה באדריכלות נוף אסתטית ועדינה. חבל מאד  שמערבים פוליטיקה עלובה בנושא שהוא בנפשנו – מתן פתרונות דיור לזוגות צעירים בקרית טבעון ונדגיש-תתקיים העדפה לבני המקום.

יש לציין כי לב ההתנגדות כאילו טבעון תהפוך לעיר אינה יותר מאשר בורות לשמה. ההגדרה “עיר” איננה נקבעת על פי מספר התושבים בלבד וכאשר מגיעים אליו היישוב הופך לעיר. יישוב שרוצה להפוך לעיר צריך לקבל החלטה, בדרך כלל במסגרת תכנית אב, כי הוא מעוניין להפוך לעיר ולאחר מכן יוצר תכנית מתאר בה מלאי של יחידות דיור המותאמות לעשרות אלפי תושבים וכמובן, פיתוח אורבני תואם. קרית טבעון, בראשותי, לעולם לא תקבל החלטה כזו ובשכונה זו אנו ממצים את המלאי של יחידות הדיור ל-25 השנים הבאות. אין צורך במלאי נוסף. ועוד פרט חשוב, אם רק 100 תושבים מתנגדים , מתוך 17 אלף תושבים ביישוב, זה רק מראה עד כמה השכונה חשובה לקרית טבעון”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter