באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: שכונת המחלוקת

קרית טבעון: שכונת המחלוקת

מחלוקת בין רשות מקרקעי ישראל לבין המועצה המקומית קרית טבעון מעמידה בספק את הקמתה של שכונת ‘שער טבעון’. דוברת המועצה: “אנו שואפים לשמור את צביונו הכפרי של היישוב”.

הקמת שכונת ‘שער טבעון’ המתוכננת בסמוך לקרית חרושת ואלרואי נמצאת כרגע בספק וזאת לאחר שהתגלעו חילוקי דעות בין המועצה לבין רמ”י (רשות מקרקעי ישראל). המחלוקת פרצה לאחר שהוועדה לדיור לאומי קיבלה את התנגדותם של המשרד להגנת הסביבה וחברת המועצה נאוה סבר לבניית בתי מגורים בחלק המערבי של השכונה. בעקבות ההחלטה דורשים ברמ”י כי עשרות יחידות הדיור שאמורות היו להבנות בתא השטח המדובר, יתווספו אל חלקיה האחרים של השכונה על ידי הגדלת צפיפות הבניה. המועצה שקיוותה מצדה להוריד את צפיפות הדיור מתנגדת בשלב זה להגדלת הצפיפות שגם כך גבוהה יחסית לשכונות האחרות בקרית טבעון ומחלוקת זו לא תאפשר את המשך הליכי הבניה עד שתפתר.

שערי טבעון
קרית חרושת, השכונה הסמוכה נמצאת בספק. צילום: רונן צומר.

על פי התכניות המקוריות היו אמורות להבנות בשכונה 570 יחידות דיור חדשות על שטח של 250 דונם, אלא שכאמור ועדת הערר קיבלה את התנגדותם של החברה להגנת הטבע וחברת המועצה, נאוה סבר אשר טענו כי לא ניתן לבנות בחלק המערבי המוקצה לשכונה בשל בעיות של זיהום אוויר. הועדה קבעה עוד כי ניתן יהיה להעביר את יחידות הדיור שנגרעו מהשטח המערבי אל השטח המזרחי כך שהבניה בחלק המזרחי תהיה צפופה יותר . על פי התכנית כרבע מהדירות בשכונה, יהיו מוזלות אך גם נושא זה עשוי להיות מושפע ממספר יחידות הדיור שיבנו בסופו של דבר. מדובר בדירות של כ 100 מ”ר שיגיע במספר טיפוסי בינוי. נכון לרגע זה צפויים לקום 14 בניינים בני 4 קומות עם 11 יח”ד, כמו כן יהיו בתים תלת משפחתיים, שש משפחתיים .בנוסף יהיה בשכונה אזור מסחרי, בית ספר, גני ילדים ופארק.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “המועצה המקומית קרית טבעון שואפת לשמור את צביונו הכפרי של היישוב ובהתאם לכך מתנגדת להגדלת מספר היחידות לדונם בשכונה החדשה שתקום”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter