באנר עליון
באנר עליון

מועצת קרית טבעון לא אישרה את הפיכתו של המתנ”ס לחברה עירונית

מועצת קרית טבעון לא אישרה את הפיכתו של המתנ”ס לחברה עירונית

דרישת משרד הפנים להפוך את המתנ”ס לחברה מעין עירונית נדחתה על ידי מליאת המועצה למשך זמן של חודש לפחות בגין רצונם של חברי המליאה לקבל הבהרות על ההסכם שהוצע. בינתיים למועצה אסור להעביר כספים למתנ”ס.

חדשות YCOM: מליאת מועצת קרית טבעון דחתה לפני החג את בקשתם של המתנ”ס ושל החברה למתנ”סים להפוך את רשת המתנ”סים של טבעון לחברה מעין עירונית. חברי המועצה הביעו את אי שביעות רצונם הן מכך שהם נדרשו להצביע ללא התראה מספקת לטעמם, והן מההסכם שהובא לאישורם ואשר לטענתם אינו מספק למליאה כלים מספקים לפיקוח על פעילות המתנ”ס. לטענת חברי המליאה, לא ייתכן כי במתנ”ס יודעים על השינוי הדרוש במשך שנה וחצי אך מגיעים למליאה ממש בדקה התשעים וטוענים כי אם ההסכם לא יאושר, המועצה לא תוכל להעביר תקציבים למתנ”ס והתנהלותו תשותק.

החברה למתנ"סים
שמוליק שמחון, לא רוצה לתת כוח נוסף למתנ”ס.

בקשת המתנ”ס הגיעה בשל החלטה של משרד הפנים על שינויים בנושא עמותות הפועלות כזרוע של הרשות המוניציפלית. על פי ההחלטה יחויבו העמותות להפוך לחברות מעין עירוניות כשהמתנ”סים הן העמותות הראשונות הנדרשות לעשות את השינוי הנ”ל. בנוסף לשינוי הקוסמטי מדובר גם בשינוי הסטטוס המשפטי של העמותות אשר יחייב אותן לעמוד בתקנות שעד עתה חלו רק על הרשות המקומית עצמה.

חבר המועצה, שמוליק שמחון: “עד היום, ואני כבר הרבה שנים חבר מועצה, בכל פעם שביקשנו לראות את תקציב המתנ”ס נתקלנו בסירוב. עברתי שלושה חברי מועצה ושלושתם התנגדו התנגדות גורפת לכך שחברי מועצה יראו מה קורה במתנ”ס. אני לא חושב שצריך לתת כוח נוסף לגוף הזה. מדובר בדיון חשוב והמתנ”ס הוא אחד מעמודי התווך של היישוב, אני מציע לדחות את הדיון”.

גם יו”ר חבר המועצה, אלון נבות התנגד להסכם שהובא בפני המועצה, אם כי מסיבות אחרות: “אני מעולם לא קראתי בהסכם כלשהו הדומה לסעיף לפיו ההנהלה תנהל את ענייני העמותה ובידיה תהיה כל סמכות שלא נתייחדה בחוק או בתקנון. יש כאן כל מיני סעיפים שאני לא בטוח שאני רוצה לאשר אותם”. עוד הוסיף נבות “לא מקובל לבוא בדקה התשעים ולהגיד שאם לא נצביע לא יהיה תקציב”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter