באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: שוב נשארו בחוץ

קרית טבעון: שוב נשארו בחוץ

טבעון שוב נשארה מחוץ לפרויקט הפרדת הפסולת לשני זרמים (יבש ורטוב) של המשרד להגנת הסביבה. בכך נשארת הקריה מאחורי רשויות כמו יקנעם ומגדל העמק שהצטרפו לפרויקט כבר בפעימה הראשונה.

קרית טבעון לא תצטרף לרשימת הרשויות המשתתפות בפרויקט הפרדת הפסולת לשני זרמים וזאת לאחר שבמשרד להגנת הסביבה בחרו להכניס לפרויקט רשויות אחרות. זו הפעם השניה בה מפספסת המועצה את הכניסה לפרויקט זה אשר בו משתתפות בין השאר יקנעם ומגדל העמק כשדווקא קרית טבעון שתושביה הינם בעלי מודעות סביבתית גבוהה, נשארת בחוץ.

הפרדת פסולת.
פח חום ביקנעם, טבעון שוב נשארה בחוץ. צילום: רונן צומר.

קרית טבעון דורגה על ידי המשרד להגנת הסביבה במקום התשיעי בהמתנה, כך שבמידה ו-9 רשויות יסרבו לקבל את התמיכה, יפנו אל המועצה כשלעת עתה לא ברור מתי יהיה סבב נוסף של תמיכות. בין הרשויות שהצטרפו לפרויקט בשלב הנוכחי ניתן למצוא את מג’דל שמס, מעלות-תרשיחא, שדרות וג’ת.

כזכור, פספסה קרית טבעון את הסבב הראשון של רשויות שנכנסו לפרויקט בשל אי חתימה על מסמך כוונות. פרט המהווה פרט טכני בעיקרו אך בהעדרו המשרד להגנת הסביבה פוסל את בקשת הרשות על הסף. ועדת איכות הסביבה אמנם יזמה והובילה הכנת תכנית אב לפסולת ומיחזור בטבעון עוד בתחילת הקדנציה הקודמת. תכנית שהוכנה על ידי חברת ‘שחף’ , אחת החברות המובילות בתחום בארץ  כשבמהלך שנת 2011 החלה החברה בהכנת תכנית מפורטת לביצוע.

במקביל יזמה ועדת איכות הסביבה פנייה של המועצה לקול קורא שפורסם ב2011 על ידי משרד הגנת הסביבה להכנת תכניות מפורטות “להפרדת פסולת במקור לשני זרמים” (יבש ורטוב). הרשויות הזוכות קיבלו תקציב של 9 מליוני שקלים למימון התכנית כאשר עליהן להוסיף מימון עצמי (מאצ’ינג) של מליון שקלים. אך כאמור, קרית טבעון נשארה בחוץ.

דוברת המועצה המקומית, קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “המידע  אמנם פורסם ברבים למרות שהמועצה המקומית קרית טבעון טרם קיבלה הודעה רשמית בעניין. אנו נמתין להנמקה של המשרד להגנת הסביבה ונבחן את צעדנו בהתאם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter