באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: שבת אומנים

קרית טבעון: שבת אומנים

ביום שישי ושבת, 4-5 באפריל, ובפעם ה-27, יערך בקרית טבעון פסטיבל מוסיקה, אמנות ועיצוב. ניתן ליהנות מתערוכות שונות כמו גם מתערוכה של תלמידי כיתות ד’, במסגרת פרויקט ‘טבעון בעיניים שלי’, תערוכת צילומים היסטוריים מן הארכיון ועוד.

במהלך שישי ושבת הקרובים יפתחו את ביתם לקהל הרחב, מעל מאה אמנים ויוצרים בקרית טבעון.  היוזמה הייחודית שהחלה בשנות השמונים, שאפה להפגיש ולהכיר את המרחב הפרטי של היוצר המקומי לציבור הרחב מהקריה ומחוצה לה, וזאת במהלך סוף שבוע אחד. האירוע הינו מפגש בלתי אמצעי, מסקרן ומרתק הפונה לכל סוגי הקהל ויוצר הזדמנות ייחודית להכיר מגוון עשיר של אמנויות בשילוב הנופים הקסומים של הקריה.

שבת אומנים.
שבת אומנים. צילום: דוברות מועצת קרית טבעון.

“שבת אמנים” הראשון בארץ היה בקרית טבעון בשנת 1987 והיה אירוע פורץ דרך, בלעדי וייחודי. השתתפו בו 20 אמנים שהציגו את יצירותיהם לתושבי הקריה ואורחים. כולם הגיעו בשבת אביבית בחודש מרץ לביתנים שהוצבו במרכז היישוב, מספר שנים מאוחר יותר החגיגה עברה לביתם הפרטי של האמנים השונים בקריה.

לרגל פתיחת אירועי שבת אמנים 2014, תתקיים ביום שישי בשעה 11:00 הרמת כוסית, במעמד ראש המועצה, בגלריית קרית האמנים. במקום מוצגת התערוכה “כחול לבן/עכשיו”, תערוכה קבוצתית של אמני אגודת הקרמיקה בישראל ובית אהרון כהנא. במרכז ההנצחה יוצגו תערוכת יצירות של תלמידי כיתות ד’ מהקריה, במסגרת פרויקט ‘טבעון בעיניים שלי’, תערוכת צילומים היסטוריים מן הארכיון וכן מכירת משחק רביעיות ‘פעם היינו’ העוסק בתולדות הקריה.

בתערוכות נוספות ניתן לפגוש וליהנות מיצירותיהם של: VOLKER VEIT, אמן ויוצר מבראונשוויג גרמניה (העיר התאומה של קרית טבעון);   אדמון סער, ארז רותי, הדר יעלי, זהבי דניאל ועוד, ציור;  דובנוב חיותה וחרמוני ענת צילום; מעון אשכר, צ’רטקוף דניאל  ואחרים, אמנות פלסטית;  כמו כן עבודות מדהימות של יוצרים מכפר תקווה, אופנה, קרמיקה, תכשיטים, עבודות בברזל, זכוכית, עץ ועוד.  סדנאות יצירה ואמנות עם אדוה נפתלי, גבאי אלה, יוסף ראוך ואחרים. כל אלה לצד דוכני מזון, הפעלות ועוד אזורי ומרחבי בילוי לכל המשפחה. את האירוע המושקע הפיקו וארגנו ברשת המתנ”סים ביישוב בהובלתו של מנהל אגף התרבות עזרא מזרחי.
סגן ראש מועצה המקומית ויו”ר רשת המתנ”סים בקרית טבעון אמנון אשל: “טבעון ממשיכה לפתוח את בתיה. גם בשנת ה -27 למסורת המיוחדת של שבת אומנים כולנו בהתרגשות לקראת השישי – שבת המיוחדים שהפכו לפסטיבל אומנים לאומי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter