באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: רוצים אזור תעסוקה משותף

קרית טבעון: רוצים אזור תעסוקה משותף

בקרית טבעון החליטו לנסות ולקדם את תכנית אזור התעסוקה המשותף עם רמת ישי ובסמת טבעון אשר כבר זכה בעבר לברכת משרד הפנים. שמוליק שמחון שהעלה את ההצעה: “צריך להתכונן ליום שאחרי חוות המיכלים”

מועצת קרית טבעון החליטה לבדוק הקמת אזור תעסוקה משותף יחד עם רמת ישי ובסמת טבעון. בקריה מודאגים מאוד מהמצב שיווצר לאחר שהמיכלים של בז”ן יעזבו את קרית חרושת אל קרקעות הצפון שכן הארנונה אותה משלמת בז”ן מהווה חלק ניכר מתקציב המועצה. כזכור ביקשה המועצה במסגרת ועדת גבולות שטח חקלאי השייך למועצה האזורית זבולון לצורך הקמת אזור תעסוקה אך לא קיבלה את מבוקשה בנושא זה.

שמוליק שמחון
אזור התעסוקה של רמת ישי, יהפוך למשותף?

אזור התעסוקה המשותף אינו נושא חדש והוא קודם לפני מספר שנים על ידי מי שהיה ראש מועצת רמת ישי, ניר חבקין אשר אף הצליח לגייס כחצי מליון ₪ לצורך תכנון ממשרדי הממשלה. אלא שממשיכו, עפר בן אליעזר מאמין באזור תעסוקה אשר יהיה שייך אך ורק לרמת ישי. בקרית טבעון מקווים לשכנע את בן אליעזר ביתרונות שיש עבור רמת ישי באזור תעסוקה משותף.

חבר המועצה, שמוליק שמחון אשר העלה את ההצעה: “צריך להתכונן ליום שאחרי ואני מציע לחזור לרעיון של אזור תעסוקה משותף מכיוון שמדיניות משרד הפנים היא לא לאשר אזורי תעסוקה לישובים בודדים. לדעתי גם אם רמת ישי תרצה להרחיב את אזור התעסוקה, הם לא יקבלו אישור אלא במסגרת אזור תעסוקה משותף”

ראש המועצה, דוד אריאלי: “עדיין לא נערכה בדיקת התכנות כלכלית לפרויקט. מדובר בפרויקט מורכב. למיטב ידיעתי 80% מהשטח יושב על קרקעות פרטיות דבר אשר יוצר בעיה מכיוון שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו עם בעלי קרקעות רבים שלא מממשים את הזכויות שלהם. הנושא קודם על ידי קודמי בתפקיד אלון אך לא הבשיל וכשערכתי בדיקה בקדנציה הקודמת לא קיבלתי תשובות מתלהבות. בדקתי גם אפשרות לאזור תעסוקה משותף עם עמק יזרעאל, מגידו ויקנעם ליד הרכבת וגם זה לא הסתייע”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter