באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ראש בראש

קרית טבעון: ראש בראש

בעוד פחות מ-48 שעות יצאו תושבי קרית טבעון לבחור לעצמם ראש מועצה. בדקנו מה צריך כל אחד מהם על מנת לנצח. מה שלא יהיה, הדם הרע בין שני המתמודדים מבטיח קדנציה סוערת.

הרבה דם רע יש בין ראש המועצה המקומית קרית טבעון, דודי אריאלי לבין מי שהיה ראש מועצה לפניו, אלון נבות וביום שלישי הקרוב הם יצאו לקרב ראש בראש על ראשות המועצה, במה ששני הצדדים מגדירים כקרב על מראה הישוב. בקרית טבעון עצמה אין תכונה מיוחדת ואחוזי ההצבעה שעמדו בסיבוב הראשון על קצת למעלה מ-50% צפויים לרדת עוד יותר. נבות ואריאלי לעומת זאת פועלים במרץ ושניהם כבר נפגשו עם המועמדים שנפלו בסיבוב הראשון בנסיון לקבל תמיכה אלא שגם שמוליק שמחון וגם אמנון אשל מעדיפים כרגע לשבת על הגדר ולראות כיצד יפול דבר.

כך או כך, ביום רביעי בבוקר יתעוררו תושבי קרית טבעון אל מציאות שתלווה אותם במשך חמש השנים הבאות ואנחנו באתר YCOM החלטנו לעשות לכם סדר ולבדוק מה צריך כל אחד מהמועמדים על מנת לשבת על כיסא ראש המועצה ב-6 בנובמבר:

דודי אריאלי

אריאלי יכול להיות מעודד מתוצאות הסיבוב הראשון, הוא הצליח להשיג רוב מוחץ שאמנם לא הספיק לו לנצחון בסיבוב הראשון אך בהחלט נותן לו יתרון מוראלי. מצד שני, אריאלי מתמודד מול הסטטיסטיקה שכן בלמעלה מ-90% מהמקרים בהם ראש רשות מכהן מגיע לסיבוב השני, הוא מפסיד.

הדבר הראשון שאריאלי חייב לעשות הוא להוציא את האנשים שלו מהבית. לראש רשות מכהן, הרבה יותר קשה להוציא את הבוחרים בסיבוב השני ואריאלי חייב להבהיר לאנשיו כי אדישות פירושה נצחון של אלון נבות. המפתח העיקרי לנצחון: לאבד פחות מ- 10% מהבוחרים בגלל אדישות.

אלון נבות

נבות הצליח להשיג 24% מקולות הבוחרים בסיבוב הראשון לכן עליו להבין כי גם אם יצליח להוציא את כל אנשיו לקלפיות, עדיין לא יבטיח לעצמו את הנצחון, מדובר ב-36% אחוזים מהקולות שזו כמות משמעותית. מטרתו חייבת להיות משיכה של בוחרים מהמתמודדים שכבר אינם במרוץ ואותם יהיה קשה יותר להוציא לקלפיות. אמנם הנחת העבודה בכל רשות בה מגיעים לסיבוב שני היא שכל מי שלא בחר בראש הרשות המכהן, למעשה הצביע נגדו ולכן סביר שלנבות יהיה קל יותר למשוך את הקולות הללו אך בהרבה מקרים הקולות הללו נשארים בבית. המפתח לנצחון: משיכת לפחות מחצית מהקולות שניתנו למועמדים שנשרו בסיבוב הראשון.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter