באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: קיר המחלוקת

קרית טבעון: קיר המחלוקת

עוד קיר תומך נמצא במרכזו של סכסוך שכנים בקרית טבעון, הפעם בשכונת קרית עמל. דוברת המועצה: “אין כוונה לתת היתר בניה לפני שתועבר חוות דעת קונסטרוקטור בעניין יציבות הקיר”.

עוד סכסוך שכנים המגיע לנקודת רתיחה בקרית טבעון והפעם ברחוב העמק שבקרית עמל. מדובר בסכסוך רב שנים סביב קיר תומך המפריד בין שטחם של שני בתים סמוכים. מדובר בקיר שעל פי מיטב הבנתו הלא מקצועית של כתב חדשות YCOM נראה כמט לנפול. הסכסוך שהתחיל כבר לפני למעלה מעשר שנים, הגיע לנקודת רתיחה לפני מספר שבועות כאשר בעל הנכס, איתן טרוטר, הגיש תלונה במשטרה כנגד שכנו לאחר שלטענתו האחרון איים עליו בנשק.

הוועדה לתכנון ובנייה
קיר המחלוקת. צילום: איתן טרוטר.

טרוטר: “הקיר הזה נבנה בלי יסודות וכבר אחרי הגשם הראשון הוא החל לזוז. זה היה בשלהי כהונתו של שמוליק אבוהב כראש המועצה. הלכתי אל מהנדסי המועצה השונים וכולם יודעים מהסיפור. יש החלטה שהשכן שלי לא יכול לקבל טופס 4 בלי לסדר את הקיר.”

לא מדובר במקרה ראשון בו המועצה מתקשה להתמודד עם תושב אשר בונה קיר תומך ללא תמיכה ראויה. כזכור, לפני כשנתיים נפל צוק על בית מגורים בקרית חרושת ורק בנס איש לא נפגע אלא שבמקרה זה אין סכנת חיים במקרה של התמוטטות הקיר וזאת בשל הטופוגרפיה השונה במקום.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן: ” אכן מדובר בסכסוך שכנים המתקיים במקביל לתיק בניה המתנהל בוועדה לתכנון ובנייה שנים רבות ומעורבים בו תהליכים של שמושים חורגים, החלטות הוועדה, החלטות ועדת ערר וכו’.

הוועדה מודעת גם לבעיה של הקיר המוזכר ואין כוונה לתת היתר בניה לפני שתועבר חוות דעת קונסטרוקטור בעניין יציבות הקיר ואופן ביצוע החיזוק  או הריסת הקיים ובניה  מחדש. נציין שהקיר ניצב ועומד כבר שנים רבות וכפי שנכתב, לא צפויה ממנו סכנה אמתית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter