באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: פרגי אופיום בואדיות טבעון

קרית טבעון: פרגי אופיום בואדיות טבעון

תושבי קרית עמל נתקלו לאחרונה בגינת פרגי אופיום שנשתלה בסמוך לשכונה וקרוב לעתיקות בית שערים. הפרשת לקטי הצמח לאחר חריצתם משמשת בתעשיית ההרואין.

חדשות YCOM: האם קרית טבעון בדרך להפוך למוקד עליה לרגל עבור סטלנים? בהחלט יתכן שכן. מטיילים רבים מדווחים על שדה פרגי אופיום קטן המשגשג באחד מואדיות טבעון, ממש בשולי הבתים, בשטח שהופר בשנה שעברה כתוצאה מפריצת דרך לצורך בניה. הואדי הממוקם בין רחוב גולומב שבשכונת קרית עמל לבין עתיקות בית שערים. מה שמפתיע הוא שבמקום עוברים מדי יום לא מעט תושבים היורדים לואדי לטיול בוקר ואחר הצהריים ורבים מהם נהנים מהפרחים הצבעוניים היפים. אם כי סביר שרובם אינם יודעים באילו פרחים מדובר. בשלב זה, לא ניכרים סימני חריצה על הלקטי הפרח, שהם הדרך להפיק אופיום מהפרג אשר בתורו יכול לשמש לייצור הרואין.

הרואין
פרח ולקט של פרג אופיום בקרית טבעון.

פרגי האופיום אינם גדלים בר בארץ למרות שבני משפחתם הפרג האגסני והפרג הריסני מאוד נפוצים בארץ. אלא שמזנים אלה של פרג לא ניתן להפיק חומר נרקוטי. העובדה שצמחי הפרג גדלים יפה באקלים הים תיכוני גם גרמה לכך שתעשיית הסמים היא אחד מענפי הייצוא העיקריים של שכנתנו מצפון.

מי ששתל את הצמחים הללו בוודאי קיווה כי הסתרתם לעיני כל תביא לכך שאף אחד לא יחשוד אלא שלמזלו הרע, יש בטבעון לא מעט חובבי טבע המסוגלים לזהות את צמחי הפרג. כמו כן, מעלה מציאתם של הצמחים הללו תהיה כמה צמחים חבויים בואדיות הפחות נגישים של קרית טבעון אשר רבים מהם יכולים לשמש כבית גידול לפרגים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter