באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון ערכה עצרת זיכרון מכובדת לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים

קרית טבעון ערכה עצרת זיכרון מכובדת לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים

מועצת קרית טבעון בשיתוף רשת המתנסים, מרכז הנצחה, מעלות טבעון,  מועדון הסורפטמיסטיות  ערכו ביום שני עצרת זיכרון מכובדת לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים על כל סוגיה. בנוסף, שלט הכניסה  קרית טבעון  הואר בכתום/אדום, כאות הזדהות עם המאבק.
כחלק מהמהלך העולמי המניף את דגל המאבק באלימות נגד נשים בתאריך 25.11.2019, יזמו חברותטבעונא“, בתמיכת ראש המועצה עידו גרינבלום, קיום עצרת זיכרון במרכז היישוב. מיזםטבעונאמתקיים בהובלת חברת המועצה ויור ועדת החינוך שרה גרינצווייג, סגנית ראש המועצה לענייני מגדר שרון רופא אופיר, מנהלת מרכז ההנצחה ריקה ליכטמן, מנהלת אגף התרבות ברשת המתנסים רבקה רץ ומנהלת מרכז קהילתי רמת טבעון סלעית בשן.
במסגרת הטקס, אליו הגיעו עשרות מתושבי קרית טבעון, הקריאו נציגות הגופים השונים את שמות 14 הנשים שנרצחו בשנת 2019 והדליקו נר לזכר כל אחת מהן. כמו כן, אסתר שפיר מהסורופטימיסטיות, שחברה למובילי היוזמה, סיפרה בעצרת את סיפורה האישי המרגש ובסיום הוקראה מחרוזת שירים של המשוררת איריס אליה הכהן, תושבת טבעון.

יור ועד חינוך שרה גרינצווייג: העצרת, וכל אירוע אחר שאנו עושים, מטרתם להעלות את המודעות הציבורית לנושא. המבחן האמיתי הוא בחיים עצמםהאם יותר ויותר נשים ונערות תלמדנה לזהות את הסימנים המקדימים לקשר בעייתי ועד כמה אנחנו כחברה נצליח להקים עבורן מנגנוני תמיכה על מנת שתוכלנה להשתחרר מהקשר הזה ללא פגע.”

אמרה סגנית ראש המועצה שרון רופא אופיר: “בישראל מדווחים כ 200 אלף מקרים של נשים המצויות במעגל האלימות, אך אלימות אינה רק אלימות פיסית המותירה סימנים וישנן נשים שכלל אינן מודעות לכך שהן חוות אלימות, ואחרות הבוחרות לשתוק או להבליג. אני פונה לנשים המתגוררות בטבעון, חוות אלימות וחוששות לשתף, אנחנו כאן בשבילכן בכדי להוות אוזן קשבת וכתף תומכת. ומנגד גם עלינו כחברה מוטל תפקיד להתבונן ולהבחין, להושיט יד. יחד נדאג שילדינו ונכדנו בנות ובנים כאחד יגדלו בחברה מאפשרת שוויון לשני המינים. אלימות אינה גזירת גורל אלא פיגוע מעשי ידי אדם ובכוחנו לשים לזה סוף“.

עוד חשוב להזכיר כי  במסגרת האירוע חולקו לתושבות ולתושבים מראות קטנות עם מספר הטלפון של המחלקה לשירותים חברתיים כמו כן במערכת החינוך בקרית טבעון קיימו השבוע  שיח הסברה בנושא האלימות נגד נשים ודנו בנושא בהתאם לגיל התלמידים. בנוסף, במגמת תקשורת בתיכון אורט גרינברג, ביוזמת המחנך  עופר כרמל, הוציאו פודקאסט מיוחד ליום זה.

צילום: דוברות מועצת קרית טבעון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter