באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: על סף קריסה

קרית טבעון: על סף קריסה

סערה בבית הספר התיכון ‘אורט גרינברג’ שבקרית טבעון לאחר שיחה בה הובהר למורים כי בית הספר עומד בפני קיצוצים נרחבים הכוללים סגירת מגמות, צמצום שעות ופיטורי מורים. אריאלי: “הדברים אינם סופיים”.

בית הספר התיכון ‘אורט גרינברג‘ שבקרית טבעון נמצא על סף קריסה כלכלית וזאת לאחר שלטענת גורמים בבית הספר, המועצה המקומית קרית טבעון החליטה שלא להעביר סכום של כ-750 אלף ₪ לבית הספר בשנת הלימודים הבאה. מדובר בסכום אותו מעבירה המועצה אל בית הספר התיכון מדיי שנה וחסרונו יורגש מאוד. על פי מורי בית הספר, בשיחה שנערכה להם נאמר כי מדובר בקיצוץ של 30% משעות הלימוד בבית הספר, סגירת מגמות ופיטורי חלק מהמורים.

אורט טבעון
אורט גרינברג, יעבור קיצוץ משמעותי?

השיחה גרמה לסערה גדולה בקרב המורים, התלמידים וההורים אשר שלחו מכתב שכותרתו “עתידו המדאיג של בית הספר אורט גרינברג טבעון”. המכתב החריף אשר מפרט את הקיצוצים הצפויים הכוללים: אי פתיחת קבוצות לימוד על פי רמות שונות במקצועות מתמטיקה ואנגלית, פגיעה עד כדי סגירה של מקצועות בחירה ומגמות כגון: מחשבת ישראל, טו”ב, ספרות מורחב, אומנויות במה, אומנות ועיצוב, מחול ומוסיקה, העלאה של מספרי התלמידים בכיתות עד למינימום של 30 תלמידים בכיתה, הגדלה מסיבית של תלמידים בקבוצות לימוד מ- 23 תלמידים ל- 43 בקבוצה וירידה בשעות הלימוד של מקצועות החובה לסל השעות המינימאלי.

במכתב הם גם מלינים על כך שועדת החינוך של הקריה התכנסה על מנת לדון בנושא עם נציגות נרחבת מועד ההורים אך לא מצאה לנכון לזמן את מורי בית הספר. המורים כתבו במכתבם כי: “אנו רואים מצב זה כ’נורת אזהרה’ משמעותית לעתידו של החינוך בטבעון. כיצד ייתכן כי הורי בית הספר וקבוצת מתנדבים יכולים לקבל החלטות בנוגע לעתיד המוסד החינוכי המוביל את הקריה ללא שיתוף פעולה של המורים? “

מי שדנה בנושא בית הספר התיכון היא גם מליאת המועצה. ראש המועצה, דוד אריאלי אמר במהלך הישיבה: “הדברים אינם סופיים. עד סוף החודש נהיה יותר חכמים ונוכל להביא עובדות הרבה יותר מדויקות. אנחנו עושים מאמץ אדיר כדי שבית הספר לא יפגע”

מרשת אורט נמסר בתגובה: “הרשות המקומית היא המחליטה על השקעותיה, בבתי הספר שבתחומה.”

 ממשרד החינוך טרם התקבלה תגובה עד מועד פרסום הידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter