באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: עבריין המין התמקם מול חטיבת הביניים

קרית טבעון: עבריין המין התמקם מול חטיבת הביניים

משרד החינוך ומועצת קרית טבעון עומדים חסרי אונים מול עבריין מין אשר הורשע בעבר בקיום יחסים עם תלמידת כיתה ט’ ומצא את פרנסתו דווקא בקניון הצמוד לחטיבת הביניים. דוברת המועצה “המידע הועבר לשוטרי נקודת המשטרה בקרית טבעון”

עבריין מין אשר הורשע בקיום יחסי מין עם קטינות, מצא לעצמו מיקום אסטרטגי מול חטיבת הביניים אורט גרינברג שבקרית טבעון והוא עובד בקניון הסמוך לחטיבה אשר רבים מהתלמידים והתלמידות נכנסים אליו לאחר שעות הלימודים. עבריין המין שהיה מורה בבית ספר תיכון שאינו בעמק, הורשע בשנת 2008 בקיום יחסי מין עם מספר תלמידות שאחת מהן היתה בכיתה ט’, גיל בו תלמידות קרית טבעון לומדות עדיין בחטיבת הביניים.

עבריין מין
חטיבת הביניים, אורט גרינברג

יש לציין כי האדם לא הפעיל כח פיזי כלשהו וגם שילם את חובו לחברה כך שאין כל מניעה חוקית להמצאותו בקניון למרות הסמיכות אל חטיבת הביניים. אלא שמספר הורים מאוד מודאגים מהסיטואציה, אך הם אובדי עצות בדיוק כמו הרשות המקומית ומשרד החינוך שידיהם כבולות. אם כי לאחר פניית אתר YCOM הוחלט כי תערך הסברה בנושא לבנות בבית הספר.

אם לאחת הבנות בחטיבה ” התייעצתי עם המועצה לשלום הילד והם מכירים סיפורים כאלה בשפע. הם נתנו לי את האבחנה המשפטית. ההמלצה שלהם היתה למצוא דרך לפרסם ברשות הרבים את הפרטים שלו ולגרום לו לעזוב. אחרת אין כל מניעה משפטית שהוא ימשיך להיות שם” .

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן ” במערכת החינוך בקרית טבעון ישנו צוות מקצועי ומיומן המספק לתלמידים כישורי חיים, ידע וכלים בתחומים החשובים בהתנהלות היומיומית, גם מעבר לשעות השהייה בבית הספר. מודעות וערנות לסכנות הטמונות בעברייני מין, הן דרך פעילותם ברשת האינטרנט והן באופן כללי, הם נושאים מהותיים הזוכים לתשומת לב ממוקדת בתכנית הלימודית השנתית.
מערכת החינוך ביישוב דרוכה לנושאים הללו ומקיימת לא אחת תכניות התערבות שבהן היא מציפה את הנושאים הנדרשים ודואגת להנחות את התלמידים. מרבית המפגשים נערכים במהלך יום הלימודים ומספר פעמים מתקיימות הרצאות ייחודיות בשעות הערב, זאת על מנת לאפשר להורי התלמידים (חטיבה ותיכון) להיות חלק מהמפגש ולעודד אותם להיות קשובים ומודעים לסכנות שילדיהם עלולים להיחשף אליהם.

לשאלתך הודות הנדון, המידע הועבר לשוטרי נקודת המשטרה בקרית טבעון. בנוסף חשוב לציין, כי כל גבר הנכנס למוסד חינוכי בקריה, בכל תפקיד  וגם בהתנדבות, נדרש לספק בטרם יחל בעבודתו, תעודה מהמשטרה המעידה על היעדר הרשעות בתחום עברות מין”.

דוברת משרד החינוך, כרמלה קנר ” משרד החינוך הנחה את מנהל המוסד החינוכי לפעול מול המשטרה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter