באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: נתוני החינוך נחשפים

קרית טבעון: נתוני החינוך נחשפים

נתוני מערכת החינוך בקרית טבעון נחשפו השבוע בישיבת המליאה של קרית טבעון ומהם עולה כי רק 72% מתלמידי היישוב לומדים באורט גרינברג וכי רק 30 תלמידים נבחנו בשנה שעברה בחמש יחידות במתמטיקה.

על פי מידע שנחשף בישיבת המועצה של קרית טבעון למדו בשנה שעברה 195 תלמידים בכיתות י”ב של אורט גרינברג בקרית טבעון מתוכם 30 תלמידים בלבד נבחנו בחמש יחידות במתמטיקה וכולם עברו בהצלחה ואילו 95 תלמידים למדו אנגלית ברמה של 5 יחידות וכולם עברו בהצלחה. בישיבה התברר גם כי מספר התלמידים הרשומים במרשמי משרד החינוך הוא 235 ועלתה הסברה כי ארבעים התלמידים הנוספים הם תלמידי רמת הדסה כשמנהל מחלקת החינוך, יאיר אודם הבטיח לבדוק את הנושא.

אורט גרינברג
חנן זיסו, מודאג מהירידה בנתוני הבגרות. צילום: יח”צ.

כמו כן התברר בישיבה כי על פי נתוני משרד החינוך התגוררו בטבעון 204 תלמידי י”ב אך רק 146 (72%) מהם למדו בקרית טבעון. לבקשת חברת המועצה שרה גרינצווייג פירט יאיר אודם היכן לומדים התלמידים שאינם לומדים באורט גרינברג אלא שהנתונים היחידים שקיימים בנושא זה הם הנתונים הנוגעים לשנה הנוכחית ולא לשנה שעברה: תלמיד אחד לומד בריאלי, שמונה תלמידים לומדים ביגור, תלמיד אחד בבית הספר המקצועי ‘עתידים’, שלושה תלמידים בבית הספר האקסטרני ‘אנקורי’, תלמיד אחד בפנימיית מכמורת, חמישה תלמידים בבית הספר לאומניות ‘רעות’, 14 תלמידים בהרדוף, 25 תלמידים בשקד אורנים, תלמיד אחד בפרויקט ‘הילה’, תלמיד אחד בבית הספר האקסטרני ‘תיכון תל אביב’, שני תלמידים בפנימיות של עליית הנוער, ארבעה תלמידים בחינוך המיוחד ושישה תלמידים בבתי ספר דתיים וחרדים.

במקביל פנה חבר המועצה חנן זיסו מסיעת ‘אני טבעוני’ החבר גם בועדת החינוך של המועצה בשאילתה דחופה בה דרש הסברים מפורטים בעקבות הפרסומים האחרונים בהם עולה כי חלה ירידה של כ- 4 אחוזים בשיעור הזכאות לתעודת בגרות בקרית טבעון והביע את דאגתו מנתונים אלו. זיסו ביקש לדעת מה מקורם וכיצד המועצה מטפלת בנתונים אלו ודואגת בשטח הלכה למעשה שהם לא ישבו על עצמם שוב בקרוב.

 זיסו מדגיש כי יש להמשיך לפעול ולשים את נושא החינוך בראש סדר העדיפות של המועצה ולדאוג מיידית שהמועצה תפעל למצוא את הפתרונות הדרכים והתקציב לטיפול מיידי דחוף בנתונים אלו ולהגדיל את המשאבים המושקעים בחינוך, להשקיע ולתמוך בעוד פרויקטים לימודיים, לדאוג לשפר עוד יותר את התוצאות להבא ולמקסם עוד יותר את היכולות המעולות והבלתי רגילות בתחום החינוך הקיימות בפועל כיום כבר במערכת החינוך בטבעון ובקרב התלמידים שלנו בקריה . דאגה זו הרי הוציאה תושבים רבים מטבעון  בקיץ האחרון למאבק ולמחאה בנושא והרי כולנו יחד לא נרצה שהמחאה והמאבק שקרה יחזור על עצמו שנית בקרוב.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter