באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: נחתם חוזה להסדרת הטיפול באריזות

קרית טבעון: נחתם חוזה להסדרת הטיפול באריזות

המועצה המקומית קרית טבעון חתמה על חוזה הסדרת הטיפול באריזות עם תאגיד המחזור ת.מ.י.ר. החוזה מסדיר טיפול בפלסטיק, נייר קרטון ובעתיד גם זכוכית וברזל. כמו כן, יתוגברו פינות המחזור בקריה.

השבוע נחתם חוזה להסדרת הטיפול באריזות בין מועצת קרית טבעון לחברת ת.מ.י.ר. מיסודה של התאחדות התעשיינים בישראל. חברת ת.מ.י.ר. היא חברה  לתועלת הציבור ופועלת ללא מטרות רווח, היא הוקמה על מנת לאפשר ליצרנים וליבואנים של מוצרים ארוזים ואריזות שירות, לקיים חובותיהם על פי החוק להסדרת הטיפול באריזות.

תאגיד ת.מ.י.ר
פינת המחזור ברחוב הבונים. צילום: דוברות המועצה המקומית קרית טבעון

לדברי מנהל התפעול במועצה, במסגרת ההסכם, בשלב הראשון יתוגברו מתקני האיסוף  לפלסטיק, זכוכית, נייר, קרטון, ברזל, כך שלתושבים יהיו מספיק מקומות להשליך אשפה למחזור. בהמשך, בטווח של כשנתיים יבנו בישוב מרכזי המחזור כדוגמת המרכז ברחוב הבונים. בנוסף, תבצע הרשות תוכנית הסברה מקיפה לתושבים על מנת לפשט ולייעל  את הביצוע ובכך לעודד את האזרחים למחזר. מנכ”ל המועצה הוסיף כי “ההצלחה של התכנית תלויה מאד בהסברה ובחינוך ”

בסופו של התהליך המועצה תייעל את מערכת איסוף האשפה, במקום לקבור באדמה בכל שנה חומרי גלם בשווי כספי רב, האריזות ייאספו מבתי האזרחים וימוחזרו. הרשות תעביר פחות אשפה לאתר המזבלה ובכך יושגו הן חיסכון משמעותי בניצול משאבי הטבע והסביבה והן הפחתה בזיהום האוויר. השאיפה היא כי בשנת 2015 ימוחזרו 60% מהאריזות.

אם תפחת כמות האשפה למזבלה, הרשות תשלם פחות כסף בעבור היטלי הטמנה וניתן יהיה להעביר את המשאבים הללו לטובת נושאים חשובים כמו חינוך, פיתוח, רווחה וכד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter