באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: נוף לכרמל

קרית טבעון: נוף לכרמל

פרויקט בינוי חדש של 45 יחידות דיור בשם ‘נוף לכרמל’, יבנה בקרוב בקרית חרושת לאחר שאושר בועדה המקומית לתכנון ובניה. הפרויקט אשר מהווה חלק קטן משכונת הטריז שבנייתה בוטלה יוקם לא הרחק מבית הספר שקד”

45 יחידות דיור חדשות בצפיפות של כ- 5.5 יחידות לדונם, יבנו בשכונת קרית חרושת שבקרית טבעון מצדו הצפוני של רחוב הרותם בפרויקט שיקרא ‘נוף לכרמל’. השכונה המהווה חלק משכונת הטריז אשר ההתנגדויות לה בקרב התושבים ביטלו את בנייתה תבנה על הצוק כך שחלקה העליון יתחם על ידי רחוב מעלה אבשלום וחלקה התחתון על ידי רחוב מעלה השיזף. עם זאת, התכנית שאושרה בשבוע שעבר על ידי ועדת התכנון והבניה של קרית טבעון היא תכנית שונה מזו המופקדת כרגע אשר תאלץ לקבל את אישורה של הועדה המחוזית וזאת מכיוון שבמנהל ההנדסי של המועצה לא אהבו את התכנית המקורית.

נוף לכרמל
קרית חרושת. צילום: רונן צומר.

מהנדס המועצה, מריוס ראפ: “התכנית הקיימת היא לא טובה. היא יוצרת חמישה מתחמים של תשע יחידות דיור ואנחנו לא רוצים את זה”.

הדירות בשכונה שתבנה אמורות להיות בנות 150 מ”ר ברוטו ועקב הטופוגרפיה התלולה של השטח מתכוונת המועצה לשווק את כל הפרויקט לקבלן אחד. בנוסף החליטו במנהל ההנדסי של המועצה להוסיף כביש פנימי דבר שיאפשר לכל אחד מהדיירים להגיע לביתו על ידי עלייה או ירידה של קומה אחת לכל היותר באמצעות שבילים פנימיים, כמו גם רחוב פנימי שישמש את התושבים.

כזכור, היתה אמורה שכונת הטריז לכלול 150 יחידות דיור אלא שתושבי קרית חרושת התנגדו לפגיעה בחורש אורנים נטוע וביחד עם תמיכתם של אבי בן יוסף ודוד אריאלי (בתחילה כחבר ומועצה ולאחר מכן כראש המועצה), הביאו לביטול הבניה ברוב השטח.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter