באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מתמודדים עם שריפות

קרית טבעון: מתמודדים עם שריפות

נערך סיור שטח מקצועי בחורש  המקיף את הקריה. מנהל אגף התפעול אבי וולמרק: “פתחנו במבצע ליצירת אזורי חיץ והפרדה בין הגינות הפרטיות לבין החורש הטבעי המקיף את טבעון”

בשבוע שעבר נערך סיור שטח מקצועי בחורש המקיף את הקריה וזאת לצורך הערכות, הכנה ומניעת שריפות. המועצה המקומית שואפת לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה במטרה להתמודד בצורה היעילה והטובה ביותר עם שרפות מחד והצתות מאידך, העלולות להיגרם במהלך הקיץ הקרוב.  הפעולות הן כחלק מהפקת לקחים מהשרפה שארעה באוגוסט האחרון וכתהליך מקדים למניעת שריפות עתידיות.

הערכות לקראת שריפות
בעלי התפקידים מסיירים בשטח. צילום: אלי זיו

 הסיור נערך בהשתתפות אנשי מקצוע וכלל את מנהל מחלק התפעול במועצה אבי וולמרק, קב”ט המועצה אלי זיו, מנהל תברואה והגינון אמוץ זרטל, פקח המועצה מיכאל אלחיאני, מפקד תחנת הכבאות בקרית טבעון רשף ישראל גירון, ממונה היערות מטעם כיבוי אש חיפה ונציגי מקק”ל, יעקב כהן, עבדללה אלשיך ונזימי  מדאריב. בסיור הוחלט כי על קק”ל בשיתוף עובדי המועצה לבצע ניקוי שבילים ויצירת שטחי חיץ תוך הכוונה מקצועית של ראש הוועדה להערכות ומניעה ביערות ורשף ישראל גירון. העבודות יחלו מיד לאחר חג הפסח וימשכו כחודשיים.

וולמרק: “המועצה נערכת בימים אילו בהכנת הישוב לקראת הקיץ החם והיבש העלול להביא עמו שרפות. לפיכך פתחנו במבצע ליצירת אזורי חיץ והפרדה בין הגינות הפרטיות לבין החורש הטבעי המקיף את טבעון.  במסגרת המבצע, אנו מבקשים מהתושבים לנקות, ככול שניתן, את החצרות מעשבייה יבשה, גרוטאות ושאר אשפה. אנו נאפשר, באופן חד פעמי ויוצא מהכלל, להוציא את הגזם והפסולת לשביל הביוב עד ליום שישי  12 באפריל . חשוב מאד לעדכן את אגף התפעול לצורך פינוי השביל “.

גירון: ” אני שמח מאד על שיתוף הפעולה הפורה בין המועצה המקומית לבין כיבוי אש. כמו כן, חשוב להבין כי ביצוע העבודות הוא הכרחי ומטרתם של אזורי החיץ הוא לאפשר, בעת הצורך, מעבר קל של כבאיות ורכבי הצלה. “

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter