באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מתכוננים לגיוס

קרית טבעון: מתכוננים לגיוס

תלמידי כיתות י”ב השתתפו בתכנית ‘בוגרים מדברים מהשטח’ בה הם נפגשו עם בוגרי בית הספר הנמצאים במהלך שירותם הצבאי ושמעו את חוויותיהם ואילו תלמידי כיתות י”א עברו סדנאות עם קצינים במילואים.

בית הספר התיכון ‘אורט גרינברג’ שבקרית טבעון מכין את תלמידיו לקראת השרות הצבאי המצפה להם. תלמידי כיתות י”ב השתתפו בשבוע שעבר בתכנית ‘בוגרים מדברים מהשטח’ אשר מהווה מפגש בינם לבין בוגרי בית הספר הנמצאים במהלך שירותם הצבאי הבאים לשתף את תלמידי יב’ בחוויות התובנות והנסיון שצברו במהלך שירותם הצבאי.

בוגרים מדברים מהשטח
תלמידי כיתות י”א בסדנא. צילום: לילי רוזנברג

מדובר במסורת רבת שנים בבית הספר אשר מעוררת התרגשות בקרב תלמידי י”ב בכל פעם מחדש. תלמידי י”ב צמאים לשמוע את חבריהם הבוגרים המספרים על השירות, על התפקיד, על הקשיים, נותנים המלצות, ועונים על כל שאלה שהתלמידים שואלים. במהלך המפגשים נחשפים בפני התלמידים מגוון התפקידים הקיימים בצה”ל ופתאום, המנילה ואתר “עולים על מדים” הופכים מוחשיים יותר.

תלמידי כיתות י”א נפגשו עם קצינים בכירים במיל’ בדרגות סא”ל ואל”מ אשר הוכשרו על ידי משרד הביטחון לבוקר מעשיר ומשמעותי ביותר וזאת כחלק מתוכנית ההכנה לצה”ל שהחלה במפגש הכנה לצו ראשון שנערך באוקטובר,

בהרכב כתתי, בהנחיית קצין במיל”, דנו התלמידים בנושאים כמו:” צה”ל ואני”, צה”ל והחברה הישראלית” “לקראת שירות צבאי” ועוד. הסדנאות כללו פעילויות שונות כגון: שיח ישיר ובגובה העניים, כתבות, צפייה בסרטונם ודיונים ערכיים בשאלת המוטיבציה לגיוס. הפעילות נמשכה חמישה שיעורים.

ממשוב שנערך בסיומו של יום זה , ניכר כי הוא נחווה על ידי התלמידים כיום חוויתי מאוד, ערכי ומעשיר במידע רלוונטי מאוד לנקודת הזמן בה מצויים התלמידים בהתייחס לשירות הצבאי. בסיכומו של יום הביעו  גם הקצינים שהנחו את היום, הערכה רבה והתפעלות משיתוף הפעולה של התלמידים ומרמת העניין והמוטיבציה שהביעו בסדנאות.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter