באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מקום 14 בחינוך

קרית טבעון: מקום 14 בחינוך

משקיעים בחינוך: קרית טבעון נמצאת במקום 14 בהשקעה בחינוך על פי נתונים חדשים של המועצה לשלום הילד. יאיר אודם: “אנו רואים בכך השקעה בעתיד ילדינו ולכן התפיסה היא שיש לתת יותר”.

נתונים חדשים של המועצה לשלום הילד חושפים כי קרית טבעון  נמצאת בחלקה העליון של הטבלה (מקום 14 מתוך 118 רשויות) בהשקעה השנתית בחינוך בשנים 2012-2013  עם סך של 11,200 ₪ השקעה בכל תלמיד. יש לציין כי את התוצאות של ההשקעה רואים בשטח. ראשית, פיתוח הייחודיות הבית ספרית הפך להיות מאד משמעותי וישנה שביעות רצון מלאה של אנשי משרד החינוך, שביעות רצון של הנהגות בתי הספר ושל הנהגות ההורים, בכל מה שקורה בתהליכי הלמידה. שנית,  קיומו של פורום מנהלים אחת לחודש, מפרה את הצוות הניהולי, עוזר בפתרון בעיות ודילמות ומקדם את העשייה החינוכית ביישוב. דבר שלישי ולא פחות חשוב הוא שיתוף הפעולה בין החינוך הפורמלי לבלתי פורמלי. כלל האלמנטים הללו יוצרים יחד קרקע פורייה להתקדמות וצמיחה.

המועצה לשלום הילד
תלמידים בקרית טבעון. צילום: דוברות טבעון.

לדברי ראש מועצת קרית טבעוןדוד אריאלי, תחום החינוך נמצא תמיד בראש סולם סדר העדיפויות של הרשות המקומית על כן תקציבי החינוך הולכים וגדלים משנה לשנה. בשנת התקציב 2015 ממשיכה המגמה ותקציב החינוך בשנת תשע”ה עומד על סך של 36.147 מיליון ₪  כאשר חלקה של המועצה בתקציב הוא 9.123 מיליון ₪ המועברים מההכנסות העצמיות. כידוע, השקעת הרשות בחינוך מורכבת בעיקרה מהתקציב הייעודי שנתקבל ממשרד החינוך ולזה כאמור מוסיפה הרשות המקומית תקציב מהכנסות עצמיות.  בשנת 2015 הוסיפה הרשות  לסעיף החינוך 544 אלף ₪ יותר מתקציב 2014.

מנהל מחלקת החינוך במועצה, יאיר אודם: “אנו רואים בכך השקעה בעתיד ילדינו ולכן התפיסה היא שיש לתת יותר וזאת למרות המצב הכלכלי הקשה בו נמצאת הרשות המקומית. התוספת בתקציב באה לידי ביטוי בעיקר בהעברת תקציבים גדולים יותר לטובת הניהול העצמי של בתי הספר בקריה ולטובת גני הילדים של הרשות.

 

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter