באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מפגש בין שכני

קרית טבעון: מפגש בין שכני

בקרית טבעון הושקה תכנית ‘נחנו’ אשר הוקמה על ידי ליבי רוז ועופרי פרץ​​ מאורט גרינברג, במטרה ליצור מסגרת שבה יפגשו בני נוער יהודים וערבים מקרית טבעון ומבוסמת טבעון. מנהלת יחידת הנוער ותכנית עיר ללא אלימות: “זו היתה יוזמה מן השטח, שאגף הנוער, כמו גורמים רבים אחרים, תמכו וסייעו לה”.

טקס פתיחה חגיגי של תכנית “נחנו” (אנחנו בערבית), נערך ביום חמישי שעבר במרכז ההנצחה בקרית טבעון. במפגש השתתפו  30 חברי המחזור הראשון – תלמידי כיתות ט’ מטבעון ומבוסמת, בני משפחה של החניכים, חברים ואורחים ששמעו על היוזמה והגיעו מרחוק.

עיר ללא אלימות
טקס ההשקה של התכנית. צילום: דוברות קרית טבעון.

התכנית הוקמה בשנה שעברה על ידי ליבי רוז ועופרי פרץ​​, תלמידות כיתה י”ב מאורט גרינברג, במטרה ליצור מסגרת שבה יפגשו בני נוער יהודים וערבים מהיישובים קרית טבעון ומבוסמת טבעון.
במסגרת התכנית עוסקים בני הנוער בהתנדבות משותפת בקהילה וכמו כן הם עוברים סדנאות העשרה בתחומי אומנות, צילום וטבע. את תוצאות סדנת הצילום, פרי עבודתם של חניכי התכנית, ניתן היה לראות בתצוגת צילומים בכניסה  לאולם במרכז ההנצחה. במהלך המפגש החניכים הסבירו על הצילומים שנבחרו בקפידה, מדוע בחרו בתמונות המסוימות שהוצגו וסיפרו על תהליך היצירה בצוותא – יהודים וערבים. בהמשך נתכנסו כולם באודיטוריום לטקס בו נאמו מקימות התכנית, ליבי רוז ועופרי פרץ​​  וכן מכובדים נוספים משני היישובים. הטקס כלל הופעה מוזיקלית מוצלחת של החניכים עם השיר one day של מתיסיהו וסרטון בו דיברו כמה מהחניכים על המשמעות של להיות בתוכנית “נחנו”.
מנהלת יחידת הנוער ותכנית עיר ללא אלימות לילך דרמון: “אני רוצה להודות לליבי ועופרי, שיזמו, הובילו, דחפו והתעקשו על התכנית. זו היתה יוזמה מן השטח, שאגף הנוער, כמו גורמים רבים אחרים, תמכו וסייעו לה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter