באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מנקים את המפרץ

קרית טבעון: מנקים את המפרץ

צוות משימה מיוחד המורכב מתושבים הוקם על מנת להאבק בזיהום אזור מפרץ חיפה. מ”מ יו”ר איגוד ערים חיפה לאיכות סביבה על מערכת כיפת ברזל : “לאור אחוז ההצלחה הנמוך של המערכת, מול קסאמים בודדים בדרום כבר עדיף כיפה סרוגה.” 

בשבועיים האחרונים, הוקם צוות משימה מיוחד החל לפעול, אולם לאור האירועים שהתרחשו בראשית המאבק, החליטו הפעילים לעבוד, תחת מעטה סודיות בשם “ועדת ניקיון”. הקואליציה לבריאות הציבור תומכת במטה המאבק המיוחד הזה, ומגייסת עבורו מידע, וכל סיוע מקצועי. ועדת הניקיון מארגנת אירועי הסברה לציבור, הקימה  דף מידע מיוחד בפייסבוק, קבוצה בשם “מנקים את מפרץ חיפה”  וכן מארגנת בימים אלה הפגנה למוצאי שבת 12/7 שכותרתה- מפרץ חיפה עוצר נשימה.

כרמל אולפינים
מפרץ חיפה, מקור לזיהום אויר. צילום: Golf Bravo

בתוך כך, גם הרשויות גם מגיבות, אל מול שבירת השקט התעשייתי שהתחולל עד כה. ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הודיע שיגיש תלונה במשטרה כנגד חברת תש”ן הממשלתית, בעקבות פרסום כתבה בדבר דליפות נפט מסרטנות ממכלים בקרית חיים”

בעוד המאבק מתארגן בצפון התרחש אירוע חשוב בדרום שתושבי הצפון לא יכולים להתעלם ממנו: הפיצוץ במפעל בשדרות מהווה התרעה חמורה לממשלה, לרשויות המקומיות במרחב חיפה ולבתי הזיקוק.  שמוליק גלבהרט מ”מ יו”ר איגוד ערים חיפה לאיכות סביבה מסר בתגובה “אנחנו חיים בחיפה ועוטף בז”ן על זמן שאול. האירוע בשדרות חייב להמחיש לראשי הרשויות בחיפה ושכנותיה, כי האזהרות שלנו כל השנים, סופן להתממש, והתוצאות יזעזעו את כל המדינה. כאן לא מדובר במחסן צבעים שנפגע על ידי קסאם פרימיטיבי”. כשכידוע,  25% מהמפעלים המסוכנים בארץ מרוכזים במפרץ חיפה, בלב מטרופולין מאוכלס בצפיפות על ידי 800,000 תושבים, המככב בבנק המטרות של החיזבאללה.

בתשובה לאזהרות יו”ר האיגוד, מסר נציג בז”ן כי הם שמים מבטחם במערכת כיפת ברזל !

גלבהרט השיב : “לאור אחוז ההצלחה הנמוך של המערכת, מול קסאמים בודדים בדרום, איך תתמודד עם יותר מטחי טילים, והרבה יותר מדוייקים בצפון? כבר עדיף כיפה סרוגה.” כזכור קבעה ועדת שפיר כי מיגון המפעלים במקומם אינו אפשרי, ובטווח הארוך הפתרון היחידי הוא העתקתם מהאזור. “הבעיה היא שבינתיים, בטווח הקצר, אישרו תכנית להגדלת בז”ן פי 3”, מזכיר גלבהרט.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter