באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ממשיכים לפצל

קרית טבעון: ממשיכים לפצל

מועצת קרית טבעון החליטה להאבק בכוונת משרד החינוך לאחד כיתות לא תקניות בבתי הספר היסודיים. אלון נבות: “בעוד שנתיים כבר כנראה יהיה שר חינוך אחר ומנכ”לית אחרת ולכן המדיניות עשויה להשתנות”

בישיבת מועצת קרית טבעון שנערכה ביום חמישי האחרון הוחלט להאבק בכוונת משרד החינוך לאחד כיתות בחלק מהשכבות בבתי הספר היסודיים בקריה. מדובר על שלוש כיתות לא תקניות הקיימות ביישוב: כיתה א’ בבית ספר ‘רימונים’, בשכבה זו יש שלוש כיתות בהן לומדים 69 תלמידים. כך שאם יעשה איחוד, יהיו בכיתות 34-35 תלמידים. בשכבת אלף של בית ספר קרית עמל יש גם כן כיתה לא תקנית, בשכבה יש שלוש כיתות ו-74 תלמידים. ובשכבה ד’ של בית ספר קרית עמל יש שלוש כיתות ו-72 תלמידים. יש לציין כי כיתות לא תקניות אינן מוכרות על ידי משרד החינוך והמחנכות בהן אינן מקבלות את שכרן ממשרד החינוך אלא מהרשות המקומית כשבמקרה של טבעון הדבר נעשה דרך המתנ”ס.

פיצול כיתות
בית ספר, קרית עמל.

הדיון זומן בשל פניות רבות של הורים אל חברי המועצה בשל שמועה לפיה יאוחדו כיתות כבר לאחר פסח הקרוב וזאת בשל מכתב ממנכ”לית משרד החינוך שהתקבל במועצה לפיו המועצה מחוייבת לסגור את כל הכיתות שמעבר לתקן עד לספטמבר 2015.

מנהל מחלקת החינוך, יאיר אודם: “נפגשתי עם מנהלות בתי הספר וביקשתי מהן לבדוק את המשמעות של המכתב. בנוסף, ביקשתי מהן להפגש עם הנהגות ההורים ולהציג להם את הסיטואציה”

חבר המועצה, עמית בלדרמן מיש עתיד: “אני מנסה דרך הערוצים שלנו לפנות אל השר ולהבין למה יש בתי ספר שמאשרים להם. אולי אפשר גם למצוא פתרונות יצירתיים כמו להרחיב שעות, לקבל עוד שעות ממשרד החינוך”.

יו”ר האופוזיציה, אלון נבות: “הגיע הזמן שנפסיק להתנהג כמו בפינלנד. בפינלנד אין הבדל בשירות שמקבלים האזרחים בכפר הכי נידח לבין השירות שמקבלים האזרחים בהלסינקי. במדינת ישראל מי שצועק יותר, מקבל יותר ומי שעומד על דעתו יותר, מקבל יותר. גם אם משרד החינוך הוציא הוראה, עדיין לא קרה שום דבר, עד שאיזה שהוא משרד ממשלתי מתחיל לנקוט באמצעים כנגד רשות מקומית שלא מצייתת לו, המרחק הוא גדול. בעוד שנתיים כבר כנראה יהיה שר חינוך אחר ומנכ”לית אחרת ולכן המדיניות עשויה להשתנות”

ראש המועצה, דוד אריאלי: “הוכחנו בחמש השנים האחרונות שאנחנו לא רק בעד פיצול כיתות אלא אנחנו עושים זאת בפועל. אנחנו מאוד מאמינים באקט הזה כאקט שיוצר פדגוגיה טובה יותר. כרגע יש לנו בעיה לא פשוטה שבאה מכיוון משרד החינוך. אני רוצה להבהיר שאין בעיה מימונית מכיוון שהמועצה מממנת את הפיצול במלואו רק בכיתה א’ ומכיתה ב’ 75% מהעלות היא על ההורים. הבעיה היא משרד החינוך ובכוונתי לפנות אליהם ולהאבק בזה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter