באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ממחזרים ניילונים

קרית טבעון: ממחזרים ניילונים

המועצה הציבה ברחבי הקריה מתקנים חדשים לאיסוף שקיות ניילון וגם עוד מתקנים לאיסוף אריזות פלסטיק. מנהל התפעול: “המחזוריות הפזורות ברחבי היישוב מיועדות לכל אריזות הפלסטיק ולא רק לבקבוקים”.

קרית טבעון הצטרפה השבוע לקבוצה קטנה של יישובים בהם מוצבים מתקנים למחזור ניילון. בנוסף לכך, תגברה המועצה לפני מספר ימים את מרכזי המחזור במתקנים נוספים.  6 מתקנים לאיסוף אריזות פלסטיק הוצבו ברחוב מרגניות מול המספרה, ברחוב החורש מול המשטרה,  ברחוב תמר ליד תיבות הדואר, בחניה למרכז הספורט בחנה סנש, בכניסה לפארק השומרים וברחוב הנרייטה סאלד בצמוד למגרש כדורסל. שלושת המתקנים החדשים לאיסוף שקיות ניילון הוצבו בפינת המחזור בבונים, באמנון ותמר ובאלרואי – צמוד לתיבות הדואר. מתקנים אלה מיועדים לשקיות ניילון בלבד, הם ניסיוניים, ולאחר תקופת הניסיון יוצבו מתקנים נוספים ברחבי היישוב.

מחזוריות
מתקן המחזור לניילון. צילום: דוברות המועצה המקומית קרית טבעון.

מנהל התפעול של המועצה מבקש להבהיר כי המחזוריות הפזורות ברחבי היישוב מיועדות לכל אריזות הפלסטיק ולא רק לבקבוקים. “בעבר המתקנים  אכן היו רק לבקבוקים. אולם היום ניתן להשליך לתוכם כל אריזה שהיא מפלסטיק וזאת מכיוון שבמסגרת ההסכם שחתמו עם תאגיד ת.מ.י.ר. נקבע כי על התאגיד לפנות  מהמחזורית את כול סוגי אריזות הפלסטיק. כמו כן,  מעתה ניתן למחזר גם את שקיות הניילון  וזה יעשה במתקנים החדשים שהצבנו בשלוש פינות מחזור.”  עוד מציין מנהל התפעול כי בקרוב יפורסם מכרז לאיסוף אריזות שימורים וברזל ובהמשך יוצבו גם מתקנים מתאימים.

המועצה המקומית מבקשת מתושבי הקריה להקפיד ולשמור על זריקה של האריזות בהתאם למתקן המתאים ולהמנע מחניה בשטח המתחם. כמו כן, מבקשים במועצה מהתושבים שלא להשליך אריזות של חלב ומיץ לא לזרוק בקרטוניה, כיוון שאלה מכילות חומרים פלסטיים ואינן ניתנות למחזור יחד עם הקרטון.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter