באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מיכאל בן ארי לא יגיע לשלהבת

קרית טבעון: מיכאל בן ארי לא יגיע לשלהבת

כנס התמיכה שתכנן מיכאל בן ארי לתלמידת אורט גרינברג, ספיר סבח, במועדון שלהבת יתקיים במקום אחר וזאת לאחר התערבותו של ראש המועצה, דוד אריאלי: ” כנס מסוג זה לא יבוצע משום שיש בו קריאה משתמעת לאלימות”

פרוספקט שהופץ בקרית טבעון הקורא להגיע לערב הוקרה שמארגן ד”ר מיכאל בן ארי לספיר סבח עורר סערה בישוב. דבר שגרם לראש המועצה, דוד אריאלי להתערב בנושא על מנת למנוע את הגעתו למועדון שלהבת בו היה אמור להערך הערב. בפרוספקט שהופץ נכתב בין השאר: “כולני באים על מנת לתת מענה יהודי נאמן לחבורה הבוגדנית של אדם ורטה. כולנו באים לתת גיבוי לנוער העתיד של עם ישראל בכדי שיהיו זקופי קומה ונאמנים לעמם ולארצם”.

ספיר סבח
אריאלי ימנע את הכנס בשלהבת.

הפרוספקט גרם לחברות המועצה אורה ארבל ונאוה סבר לפנות אל ראש המועצה על מנת שיתערב בנושא. ארבל: ” אין לי בעיה שכל אדם יביע את דעותיו וינסה לשכנע. זה לגיטימי. אך הצהרה מעין זו הנה הסתה ולכן מן הראוי שאנו כנבחרי ציבור וכאחראים על מוסד שלהבת לא ניתן לכך במה”.

נאוה סבר היתה אף בוטה יותר בפנייתה לאריאלי: ” זכותו של כל אדם להביע את דעתו, אך הפרוספקט המצורף הוא הסתה פרועה, ונוכחנו בעבר לאן יכולה הסתה מסוג זה להגיע. ראוי היה לקיים דיון ציבורי בו יוצגו עמדותיהם של כל הצדדים, ולא כנס הסתה חד צדדי שכזה. קיום האירוע באולם השייך / ממומן על ידי המועצה עלול להתפרש כתמיכה של המועצה והעומד בראשה בדעותיו הקיצוניות של מיכאל בן ארי”.

בתשובה לפנייתן של חברות המועצה ענה ראש המועצה, דוד אריאלי: ” כנס מסוג זה לא יבוצע משום שיש בו קריאה משתמעת לאלימות. אין מניעה שיעשו זאת בבית פרטי אבל זה בהחלט לא יקרה במקום שיש בו אלמנט ציבורי. אילו הפרוספקט היה שונה אפשר ולא הייתי מתערב אבל בנסיבות שנוצרו אני מסכים שיש בעיה , מה גם שיש חשש שיבואו אנשים מכל ארץ וזה גם מחזק את החשש להתלהמות ולאלימות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter