באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מורה מצטיין

קרית טבעון: מורה מצטיין

המורה לפיזיקה של ‘אורט גרינברג בקרית טבעון’ , שוקי זכאי, זכה בפרס עמוס דה-שליט להוראת פיזיקה. זכאי ” אני רוצה להאמין שלמרות כול ההתפתחות הטכנולוגית, נמשיך להוציא מבית הספר אנשי ספר ולא אנשי iphone או iped“.

שוקי זכאי, המורה לפיזיקה ב’אורט גרינברג‘ שבקרית טבעון זכה בשבוע שעבר בפרס עמוס דה שליט המהווה את אות ההוקרה היוקרתי ביותר בהוראת פיזיקה במדינת ישראל.  שוקי  קיבל את הפרס בטקס מכובד שנערך ביום רביעי בבוקר, במכון ויצמן שברחובות, בפני קהל המורכב מחוקרי ומהנהלת מכון דוידסון, המרכז להוראת המדעים במכון ויצמן, הפיקוח על הוראת הפיסיקה במשרד החינוך ומורי פיסיקה. שוקי קיבל את הפרס על היותו מורה מצטיין לפיסיקה, העוסק בפיתוח חומרי הוראה ולמידה, הדרכת מורים והכשרת תלמידים לעסוק במקצוע שאיננו טריוויאלי ומובן מאליו עבור כולם. לימוד הפיסיקה בגרסת שוקי איננו רק תהליך של רכישת ידע והתכוונות למבחני הבגרות, מטרה החשובה בפני עצמה, אלא גם תהליך של רכישת הרגלים, של עיסוק מדעי וחשיבה מדעית אנליטית.

זכה בפרס דה שליט
שוקי זכאי עם התעודה. צילום: לילך שני-רומנו

שוקי זכאי ” לפני 35 שנים, כאשר התחלתי את דרכי בשדה ההוראה, היה זה כמורה למתמטיקה בביה”ס המקיף הכללי בבית שאן. את טעם הוראת הפיזיקה כמעט ולא הכרתי אז. שלוש שנים מאוחר יותר, כאשר הגעתי לבית הספר התיכון בקרית טבעון התחלתי ללמד פיזיקה בצורה רצינית. מאז חלפו שנים רבות והוראת הפיזיקה הפכה להיות חלק חשוב ומשמעותי בחיי. ככל שחלפו השנים הלכה והתחזקה אצלי הדעה שכל מורה מקצועי צריך לא רק ללמד את מקצועו אלא גם לחנך תוך כדי ההוראה. להגיב לאירועים השונים שקורים במדינה ובעולם ולהביע את דעתו עליהם, כמובן שמבלי לכפות אותה. כך יחשפו התלמידים למגוון רחב של דעות והשקפות עולם ויוכלו לגבש את לעצמם את השקפת עולמם. כפי שאני רואה זאת, הבוגר שמערכת החינוך צריכה להוציא צריך להיות קודם כל אדם שאוהב את ארצו נאמן לה ולחוקיה. אדם שהיושר ויושרה הם לחם חוק עבורו. סובלני כלפי הזולת ונותן לו כבוד. אדם שלוקח אחריות, לטוב ולרע,על למעשיו. רק לאחר מכן יבואו ההשכלה והתרבות. אני שואף לראות בבוגר אדם סקרן שמעבר לתחומי התמחותו הוא בעל ידע כללי נרחב בנושאים רבים גם אם לא ידע מעמיק. אדם שיודע שההצלחה אינה מחכה בפינת הרחוב וכדי להגיע אליה צריך לעבוד קשה. אדם שאינו נכנע לבעיות לימודיות קשות ומתמודד עמן עד שהוא מוצא את הפתרון. אדם שמכיר את העבר של העם שלו ואת תרבותו. אני רוצה להאמין שלמרות כול ההתפתחות הטכנולוגית, נמשיך להוציא מבית הספר אנשי ספר ולא אנשי iphone או iped. במהלך השנים הגעתי לתובנה שכל מי שרוצה ומוכן להשקיע יכול להצליח בלימודי הפיזיקה. משפט עליו אני חוזר מדי פעם בעת השיעורים הוא: “לימודי פיזיקה ומתמטיקה הם כמו ספורט מקצועני – בשניהם חייבים להתאמן באופן יום יומי כדי להצליח”. תלמיד שישקיע מספיק יצליח גם אם הדרך תהיה מלאה במהמורות ובמכשולים. אני סבור שיש למשוך את ההוראה לרמה הגבוהה ביותר האפשרית כדי להקל על התלמידים המצטיינים בהמשך דרכם האקדמית אך זאת מבלי לזנוח את החלשים יותר”.

 מנהלת בית הספר, לילך שני-רומנו ” זכיתי להיות בין אורחיו של שוקי בטקס, לחוות את הכבוד הרב לו הוא זכה בקרב עמיתיו להוראה ולפיתוח ההוראה וההדרכה בתחום, להתרגש עם בני משפחתו, ולשמוע ולראות את שוקי מעביר את מסריו החשובים, בנוגע להוראת הפיסיקה, בפני קהל אוהד ומעריך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter