באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מוכנים לכל תרחיש

קרית טבעון: מוכנים לכל תרחיש

במסגרת תרגיל העורף הלאומי התמודדו במועצה עם תרחיש של הריסת מבנה מגורים ביישוב. בפיקוד העורף מתריעים כי חשובה המודעות  האישית של כל אחד ואחת מהתושבים, כיצד הם נערכים במרחב הפרטי, כולל תרגול ריצה למקלטים או למרחב המוגן, הצטיידות במים, מזון, ציוד וכדומה.

חדשות YCOM: תרגיל העורף הלאומי, נקודת מפנה, התקיים לאורך כל השבוע האחרון במועצה המקומית קרית טבעון וביום שלישי נערך בחמ”ל המועצה תרגול אירוע חירום. במסגרת התרגיל ועל פי הנחיות שהתקבלו מפיקוד העורף תרגלו  מנהלי המכלולים של טבעון במשך מספר שעות תרחיש בו נפגע בניין מגורים ביישוב, כולל פגיעה בתשתיות מים וביוב וכל המשתמע מכך. במהלך התרגיל נערך פיקוד העורף בשיתוף צוות המועצה והמתנדבים להתמודדות עם מרכיבי האירוע. במסגרת התרגיל בוצע גם תרגול פתיחה מהירה של כל המקלטים הציבוריים ביישוב כמו כן, בוצע תרגול ירידה למקלטים בכל מוסדות החינוך ומוסדות הציבור ביישוב.

פיקוד העורף
חמ”ל המועצה בפעולה. צילום: דוברות קרית טבעון.

בסיום, שיבח רס”ן יאיר שמעון מהיקל”ר (קצין קישור בין הרשות לפיקוד העורף)  את מוכנות המועצה לחירום ואת עבודת המכלולים וכן את שיתוף הפעולה בין הצוותים: “הנכונות של עובדי הרשות כולל המתנדבים, היא חשובה ומשמעותית”. בנוסף ציין, חשובה המודעות  האישית של כל אחד ואחת מהתושבים כיצד הם נערכים במרחב הפרטי כולל  תרגול ריצה למקלטים או למרחב המוגן, הצטיידות במים, מזון, ציוד וכדומה. “כל אדם צריך לבחון האם הוא מוכן וערוך למצבי חירום”. סיכם.

ראש המועצה דוד אריאלי: “התרגיל מבוצע בכל הארץ, להגברת מוכנות העורף וכהכנה למצבי חירום. ככול שמתאמנים יותר, שומרים על רמה גבוהה יותר של ביצוע ואני שמח שאצלנו במועצה רמת המוכנות היא גבוהה מאד”.

קב”ט המועצה אלי זיו  הסביר כי כל פעילות מסוג זה מטרתה לשפר את הקיים ובמקביל לבחון את הפערים. “בהתאם לתוצאות אנו מייעלים ומשפרים את התמודדות הצוותים עם אירוע בשעת חרום” אמר, והוסיף “אני רואה חשיבות רבה לקיום התרגילים בהשתתפות כל הגורמים הפועלים בשעת חירום ובכוונתנו ליישם את המסקנות שעלו בתרגיל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter