באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: מהפכת הפייסבוק של קרית חרושת

קרית טבעון: מהפכת הפייסבוק של קרית חרושת

תושבי קרית חרושת התארגנו דרך הפייסבוק והציגו לאריאלי רשימה של דרישות לשיפור חזות השכונה. חבר המועצה, אבי בן יוסף טוען כי אם לא תוגש תכנית עבודה יהיו לכך השלכות פוליטיות . אריאלי “אני מקבל באופן שוטף פניות לשיפור פני הקריה”

תושבי קרית חרושת הגישו לראש המועצה, דוד אריאלי, מסמך דרישות לשיפור פני השכונה. המסמך הוגש לראש המועצה בשבוע שעבר על ידי תושבי השכונה אשר החליטו לעשות מעשה. בדומה למהפכות בעולם הערבי, גם התארגנות זו החלה דרך הפייסבוק . תושבי השכונה פתחו קבוצה בה החל כל המהלך אשר הבשיל לאיטו כשכל חבר בקבוצה מוסיף את המפגעים שיש לדעתו בשכונה וכך נוצר מסמך בין שני עמודים הכולל בין השאר. הסדרת הניקוז ברחוב הצבעוני, הסדרת מקומות חניה ליד

התושבים התארגנו דרך הפייסבוק
קרית חרושת. התושבים התארגנו דרך הפייסבוק. צילום: מעלה היצירה

המתנ”ס, בניית מדרכה וסתימת בורות בכביש ברחוב הרצל שהוא הרחוב הראשי של השכונה, סתימת בורות במגרש הכדורגל ובניית כיכר ברחוב הצבעוני אשר נדרשת לדעת התושבים בשל העובדה שרבים מהורי התלמידים בבית הספר שקד עושים במקום פרסה ומסכנים בכך את עצמם ואת התושבים.

בנוגע לשילוט דורשים התושבים הצבת שלטים האוסרים כניסת רכב כבד לשכונה, הסדרת מעברי חציה ליד המתנ”ס וליד גן גיגי, סימון סיבובים מסוכנים, סימון קו הפרדה ושוליים ברחוב וייצמן ושילוט בפארקים על איסור הבערת אש ולינה. בסעיף תאורת הרחובות טוענים התושבים כי אין החלפה סדירה של נורות שרופות , ישנם קטעים חשוכים רבים הדורשים התקנת תאורה וכי פנס במגרש הכדורסל עומד ליפול. באשר לגנים בישוב טוענים התושבים כי קיימת הזנחה בכל הגנים, המתקנים בגן שמול בית הספר שקד הינם מטונפים, יש להתקין שירותים בפארק הקטר ולהתקין ברזיות בכל הפארקים.

אחד מראשי התארגנות התושבים, רענן קרקליס ” אנחנו סובלים מהזנחה הנמשכת כבר שנים. זה לא החל בתקופה של אריאלי ואפילו לא בקדנציה של אלון נבות אלא הרבה לפניהם”

חבר המועצה ותושב קרית חרושת, אבי בן יוסף ” מדובר במסמך ראוי ולמעלה מכך. אני לא לוקח עליו קרדיט אבל בהחלט הייתי בסוד העניין. קרית חרושת מוזנחת כבר שנים . ניתן לבצע חלק מהסעיפים במסמך בעלות אפסית, צריך רק לרצות לעשות זאת. ראש המועצה הבטיח לי כי תוגש לי תכנית עבודה עד ל-20 בדצמבר ואם זה לא יעשה, יהיו לכך השלכות פוליטיות”

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה ” ראש המועצה מקבל באופן שוטף פניות מתושבים לשדרוג ושיפוץ מקומות שונים בקריה. פניות אלה מסייעות בידו לתכנן ולתקצב בצורה יעילה יותר כמו לדוגמא: טיילת מעלה השיזף שחיברה את קרית חרשת לקרית טבעון הינה תוצאה של פניות תושבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter