באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ללא נגישות

קרית טבעון: ללא נגישות

מועצת קרית טבעון אינה יכולה להעביר תקציבים לצרכי פיתוח בשל העלות הגבוהה של הנגשת המרחב הציבורי למוגבלים, כשעל פי ההערכות זקוקה המועצה לכ-16 מליון ₪ לצורך ההנגשה.

חדשות YCOM: החלטת המדינה לפיה על הרשויות המקומיות להנגיש את כל המרחב הציבורי עבור מוגבלים גובה מחיר כבד, בשל העובדה שעלות ההנגשה מוטלת על הרשויות עצמן, ובשבוע שעבר הוחלט במועצת קרית טבעון שלא לצאת לתכנית חומש לריבוד כבישים בקריה בשל אי הוודאות הכספית שיוצרת החלטה זו. כזכור לפני כחודש סגרה המועצה לשימוש את הקומה השניה שבשלוחת המתנ”ס שבקרית חרושת בשל העובדה שהנגשתה היתה יקרה מדיי.

הנגשה
שמוליק שמחון, הכביש מלא בחורים.

ההצעה לבניית תכנית חומש הועלתה על ידי חבר המועצה, שמוליק שמחון שקבל על איכות הכבישים ביישוב: “מי שנוסע בטבעון יודע שאו שהוא תקוע בפקק או שהוא מג’עג’ע, מפני שהאספלט מלא חורים. אפשר ללכת לרחוב המגדל, רחוב הגפן ועוד הרבה רחובות שמצב התשתיות שלהם לא טוב. אז כדי שלא נגיע למצב שבו אנו זקוקים למליונים כמו בנושא של מניעת שריפות ולא יהיה לנו, כך נוכל לעשות את זה לאט לאט”

ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי: “מצב הכבישים בטבעון הוא סביר אבל יש בהחלט מקומות שזקוקים לריבוד. אנו זקוקים ל-16 מליון ₪ לצורך נגישות לנכים, זה סכום ענק במונחים של המועצה. הנגשת המרחב הציבורי למוגבלים הינה דבר יפה אבל אי אפשר להפיל את העלות על הרשות המקומית. מחייבים אותנו לעשות כל שנה כמה מטלות וכרגע אנחנו חייבים לסיים את הכל עד 2018, למרות שאני מקווה  שנקבל דחייה. לכן אנחנו לא יכולים להתחייב על הוצאה של 700 אלף ₪ לצורך ריבוד כבישים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter