באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ללא ממ”דים

קרית טבעון: ללא ממ”דים

דחיית הצעת החלטה של אלון נבות בדבר בניית ממ”דים בגני הילדים נדחתה על ידי המועצה וגרמה לחברי האופוזיציה לצאת מהדיון במחאה. אריאלי: “עמדת משרד חינוך ופיקוד העורף היא שהממ”דים אינם מסגרת שתקלוט ילדים למשך ימים”

חברי האופוזיציה של קרית טבעון עזבו את ישיבת המליאה במחאה על כך שהצעתו של יו”ר האופוזיציה, אלון נבות להקים ממ”דים בגני הילדים בקריה נדחתה על ידי הקואליציה למרות שכבר בקדנציה הקודמת התקבלה החלטה על הקמת ממ”דים אשר לא הוצאה אל הפועל על ידי המועצה. עוד קודם לכן סירב ראש המועצה, דוד אריאלי לדון בהצעה לסדר אחרת של האופוזיציה ולאחר שהצעתם לא התקבלה הם כאמור עזבו את המקום במחאה.

אלון נבות: “בחלק מהגנים אין כל מיגון. לקחי העבר מראים כי יתכן ונעמוד במצב חירום הנופל עלינו בהפתעה גמורה. לקחי מבצע צוק איתן מלמדים אותנו כי העימותים הבאים יכולים להתרחש על פני זמן ניכר שמשמעותם היא שממשיכים ככל שניתן בשגרת החיים ובתנאי שיש אמצעי אתרעה מדויקים ומיגון מספק. כל נושא החינוך כולל הקייטנות התקיימו בעוטף עזה רק בגלל המיגון. בקדנציה הקודמת הוחלט פעמיים על בניה הדרגתית של ממ”דים אולם דבר לא בוצע”. נבות דיבר גם על נושא המימון “לא מדובר ב-30 מליון ₪ אלא ב-3 מליון ₪ שזה סכום שמועצה יכולה להוציא, בוודאי כשמדובר על הוצאה המתפרסת על פני מספר שנים”.

צוק איתן
אלון נבות, דורש הקמת ממ”דים.

חברת המועצה, שרה גרינצוויג: “משרד התמ”ת מממן 90% מהעלויות של בניית ממ”ד כשבאחריותה של המועצה להגיש פניה מסודרת. יש תקציב לכך לשנת 2014 ויש להזדרז ולהגיש בקשה”

מנכ”ל המועצה, יאיר אודם: “נכון שהנושא עלה אך מעבר לכך עלה נושא המימון. כל הנושא של מוסדות החינוך נעשה על ידי משרדי הממשלה. אני לא רואה דרך לבצע את זה אלא באמצעות המדינה”

חבר המועצה אייל פרדיס שהתנגד להצעה: “יש לי ילד בגן נרקיסים כך שאני לא חשוד בהפקרת ילדים אבל אין גבול לסיכונים ומי שמעריך סיכונים במדינת ישראל זה פיקוד העורף ויש מפת איומים וסיכונים שעליה מבססים את מדיניות המיגון. בעקבות ההצעה של אלון, אני מציע שנקנה סוללת כיפת ברזל. אין אינסוף כסף וצריך לעשות סדר עדיפויות כי אי אפשר להגן על כל אחד בכל מקום. אני יותר חושש ממה שיקרה לילד שלי כשהוא חוצה את הכביש, מפני שזה פי אלף יותר מסוכן מאיום הטילים”

ראש המועצה, דוד אריאלי: “אף אחד לא אומר שלא צריך את זה, אני מציע שנפנה אל משרד החינוך על מנת להשיג מימון לבנייה. משרד החינוך לא רואה את הממ”דים כנושא מהותי בהיבט של סדרי עדיפויות מכיוון שממילא בעתות חרום ההורים לא נותנים לילדים להשאר בגן יותר מדקות בודדות. עמדת משרד חינוך ופיקוד העורף היא שהממ”דים אינם מסגרת שתקלוט ילדים למשך ימים ואני מאמץ אותה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter