באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ללא מוגבלים

קרית טבעון: ללא מוגבלים

גן השומרים שוקם אך אזור ייעודי לילדים מוגבלים לא יוקם בו בשלב זה בשל מגבלות תקציב. מנכ”ל המועצה: ” האפיק המרכזי דרכו מגיעים תקציבים לנושאים מעין אלה הוא הביטוח הלאומי אבל לטבעון יש קושי עצום בנושא זה בשל הדירוג הסוציו-אקונומי הגבוה שלנו”

למרות שיקומו של גן השומרים, לא יוקם בו בשלב זה אזור ייעודי לילדים מוגבלים אשר יכלול מתקנים מיועדים שיוכלו לשמש את הילדים הללו, כך נודע בישיבת המליאה בעקבות שאילתא של חברת המועצה, שרה גרינצוויג. האזור הייעודי לא יוקם בשל מגבלות תקציב וזאת לאחר שבפגישה שנערכה במשרדי קק”ל, סירבה הקרן הקיימת לממן את המתקנים הנ”ל.

גן השומרים
שרה גרינצווייג

כזכור, גן המשחקים הישן פורק בעקבות דרישה של מכון התקנים הישראלי, שקבע כי הגן אינו עומד בתקן. לצורך מימון הפרויקט פנה ראש המועצה דוד אריאלי ליו”ר קק”ל, אפי שטנצלר והציג את הצרכים של הרשות  ואת חשיבות שיפוץ ושיקום אזורי המשחק במקום. שטנצלר, לאחר שבדק ובחן את הנושא, החליט להעניק הקצאה מכובדת בסך 400 אלף ₪ מתקציב קק”ל. בנוסף גייס אריאלי סך של 200 אלף ₪ ממפעל הפיס.

בשלב הראשון ובמסגרת ההליך התכנוני של הגן, נערך בתחילת השנה מפגש תושבים בו הציגו אדריכלי התכנית, ממשרד האדריכלים “אב אדריכלות נוף”, מספר חלופות. תושבים שהגיעו למפגש העלו צרכים, רצונות ושימושים רצויים וכל אלה באו לידי ביטוי בתכנון הסופי. בתחילה בוצעו עבודות הפיתוח ומיד אחר כך הותקנו מתקני המשחק . שלב נוסף מתוכנן אך יבוצע במועד מאוחר יותר.  שלב עבודות הפיתוח נמשך כשישה שבועות בעלות של 350 אלף ₪. במקום הותקנו מתקני המשחק, שעלותם 250 אלף ₪.

מנכ”ל המועצה, יאיר אודם: “המועצה תפעל נמרצות להשגת תקציב במספר אפיקים. האפיק המרכזי דרכו מגיעים תקציבים לנושאים מעין אלה הוא הביטוח הלאומי אבל לטבעון יש קושי עצום בנושא זה בשל הדירוג הסוציו-אקונומי הגבוה שלנו”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter