באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: לא מחשבים מסלול מחדש

קרית טבעון: לא מחשבים מסלול מחדש

ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי התנגד לבקשת האופוזיציה להציג חלופות לקיצוץ בחינוך בתוך עשרה ימים. שמוליק שמחון: ” אמרו לנו שזו רשות איתנה אבל מתברר שזו רשות קורסת, אז בואו נשב על ספר התקציב ונראה איפה חוסכים”

ישיבה סוערת בקרית טבעון בנושא תקציב בית הספר התיכון נערכה אתמול (ראשון) כשמחוץ למשרדי המועצה מפגינים כמאה הורים וילדים שחלקם אף הצטייד במשרוקיות שהפריעו לקיום הישיבה. גם חדר הישיבות במועצה התמלא עד אפס מקום בהורים שבאו לשמוע את הנאמר בישיבה. מי ששימש פה להורים הם חברי האופוזיציה שהציעו כי הגזבר יביא חלופות לקיצוץ בחינוך בתוך עשרה ימים אלא שהצעה זו לא התקבלה על ידי ראש המועצה, דוד אריאלי וחברי הקואליציה. במהלך הישיבה נרשמו טונים גבוהים ואף התפרצויות של הורים לדיון למרות שחל איסור חוקי על כך שכן רק לחברי המועצה מותר לשאת דברים.

קיצוץ בחינוך
הורים ותלמידים מפגינים ברחבת המועצה.

מי שהיה הבוטה ביותר בדבריו היה יו”ר האופוזיציה, אלון נבות שהאשים את אריאלי בניהול כושל: “מדובר בבעיה ניהולית. בחמש שנות שלטונו הגדיל אריאלי את התקציב ב-40%. אפשר לעשות סקר ולשאול את התושבים מי מהם ראה עליה של 40% בשירותים, לא מזמן אושרה פה הלוואה של 10 מליון ₪ על מנת לכסות על מחדלים בבריכה, הארנונה עלתה בשיעור כפול ממה שדרש משרד הפנים ובסוף אומרים לנו שאין כסף וצריך לקצץ דווקא בחינוך. מנגנון המועצה התנפח, אין התייעלות ולכן אנחנו עומדים מול שוקת שבורה. זה ניהול כושל”

חבר המועצה, שמוליק שמחון: “בשנת 214 תקציב החינוך ירד בחצי מליון ₪. מתקופתו של אלון נבות ועד השנה היה סעיף תקציבי של 750 אלף ₪ שנועד לתת שעות לתיכון והשנה הוא ירד לאפס. זו בושה למועצה כמו קרית טבעון שמתקציב של 106 מליון ₪ מתעסקת בתקציב של מליון ₪ ועוד על נושא החינוך שכולנו שמנו אותו בסדר עדיפות הגבוה ביותר במהלך הבחירות. אמרו לנו שזו רשות איתנה אבל מתברר שזו רשות קורסת, אז בואו נשב על ספר התקציב ונראה איפה חוסכים. אפשר לחסוך במשרות, יש משרות מיותרות במחלקת הגזברות במאות אלפי שקלים. אפשר לקצץ גם את כח האדם בחינוך, קלטנו עובדת ב-30% משרה והיא הפכה להיות מנהלת מחלקה. 8.5 מליון ₪ לא להולכים ללימוד עצמו אלא למנגנון ואת הכסף היחיד שהולך ללימוד עצמו מקצצים. יש הרבה איפה להתייעל במועצה”

ראש המועצה, דוד אריאלי: “ההצעה אינה ישימה וגם לא נכון לעשות דבר כזה בסיטואציה כזו שאנחנו עדיין לא יודעים מה יהיו תוצאות מכרזי הגיזום והגינון ואנחנו יודעים שתוצאות מכרז האשפה שועדת המכרזים פסלה, היו 2 מליון ₪ מעל האומדן. גם אם מאוד הייתי רוצה לקבל את ההצעה הזו, לא ניתן לעשות זאת לפני שיש את הודאויות של מה הולך לקרות בשנים הקרובות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter