באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: לאן נעלמו סקרי הסיכונים?

קרית טבעון: לאן נעלמו סקרי הסיכונים?

אזרחים המבקשים לבנות את בתיהם בקרית חרושת אינם מצליחים להשיג את סקרי הסיכונים שהוצגו במליאת ועדת התכנון. דוברת המועצה “הסקר לא בידי המועצה אבל אנו נדאג שיהיה”. חברת המועצה, נאוה סבר “מי שרוצה שיפנה אליי ואתן לו לצלם”

האם מועצת קרית טבעון איבדה את סקרי הסיכונים אשר נעשו בנוגע לחוות המיכלים בקרית חרושת? על פניו נראה שכן. אזרחים אשר מבקשים לבנות בתים בשכונה דיווחו כי נדרשו להמציא סקר סיכונים אלא ששני סקרי סיכונים הוצגו בפני מליאת התכנון של המועצה בפברואר השנה. פניה אל המועצה נענתה בתשובה כי המועצה תנסה להשיג את סקרי הסיכונים וכי התושבים עצמם אינם נדרשים להמציא סקרים אלה שעלותם הינה גבוהה מאוד.

קרית חרושת
חוות המיכלים, לאן נעלמו סקרי הסיכונים?

שני סקרי הסיכונים שבוצעו בשנים 2010-2011 ואשר נידונו כאמור בישיבת מליאת התכנון של המועצה מצביעים על סכנה חמורה לתושבי אלרואי וקרית חרושת במקרה של ארועים שונים בחוות המיכלים, כשבאירועים מסויימים גם תושבי גבעת הבריכות נמצאים בסכנה. על פי סקר הסיכונים שביצעה חברת ‘לשם שפר איכות סביבה’ בשל הנסיון לקדם את בניית שכונת ‘מול אורנים’, יש במתחם שלושה מיכלים פעילים ובהם 110,000 מ”ק דלקים שונים. על פי הדו”ח, הסיכון העיקרי נובע מהאפשרות להתלקחות והיווצרות של שרפה של כלל תכולת הדלק שהצטבר עקב השפך, שרפה שתיצור קרינת חום.

בסקר שנעשה על ידי חברת ‘פז הנדסה וניהול’ בשנת 2010 נבדקו חמישה תרחישים. שריפה ושפך באזור מאצרת האחסון ארוע בו טווח הסיכון הוא 427 מטרים. שריפה בגג המיכל, ארוע בו טווח הסיכון הוא 252 מטרים. שריפה ושפך באזור מאצרת המיכל, ארוע בו טווח הסיכון הוא 581 מטרים ושריפה בגג של מיכל נוסף, ארוע בו טווח הסיכון הוא 346 מטרים.

הסקרים קבעו רשימה של המלצות להפחתת הסיכון כגון התקנת צינור בדופן המיכלים, בדיקת אטימות מאצרות ועוד. אך נכון לפברואר השנה, צעדים אלה היו עדיין בשלבי ביצוע.

חברת המועצה, נאוה סבר ” סקרי הסיכונים נמצאים בידיי וכל תושב מוזמן לפנות אליי ולצלם אותם”

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן ” התושבים לא נדרשים להכין או להביא סקר סיכונים. יש סקר שהכינו תש”ן הכולל רדיוסי מגן  אשר בתחומם אסור לבנות. הסקר לא בידי המועצה אבל אנו נדאג שיהיה. כל תושב שיבקש לדעת האם המגרש שבבעלותו נמצא בתחום  אחד מרדיוסי המגן, מוזמן להגיע לוועדה ולבדוק זאת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter