באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: כנס חשיפה מעבר לניהול עצמי בבתי הספר בקריה

קרית טבעון: כנס חשיפה מעבר לניהול עצמי בבתי הספר בקריה

מפקחת משרד החינוך יעל סלומון, שיבחה את המועצה ואת בתי הספר על התנהלות מעולה ועל ההשקעה הגבוהה הרשות בתקצוב סל תלמיד

כנס חשיפה של מעבר  לניהול עצמי בבתי הספר בקריה נערך בשבוע שעבר בבית  ספר נרקיסים בהשתתפות מנהלים ומזכירות בתי הספר ביישוב וצוות פיקוח ממשרד החינוך.

בתי הספר בקריה נכנסו השנה לשלב השני במסגרת המעבר של בתי הספר ביישוב לניהול עצמי רשמי  בפיקוח ובליווי משרד החינוך. מפגש זה נועד להדגיש ולקדם את החשיבה

ניהול עצמי
כנס החשיפה לניהול העצמי. צילום: דוברות מועצת קרית טבעון

והביצוע של הניהול העצמי לטובת הצרכים החינוכיים של בתי הספר.
המעבר לניהול עצמי משמעו שינוי התפיסה: בתי הספר הופכים להיות מוקד עצמאי לקבלת החלטות וליישומן, מקצים משאבים בהתאם לצרכים ולוקחים אחריות על התוצרים החינוכיים בבית הספר. דפוס זה שונה מהדפוס המסורתי ומחייב שינויים בעמדות, בהגדרת תפקידם ובסמכותם של גורמים שונים ובמגוון תחומים: בעשייה החינוכית, במבנה הארגוני  ובשיתוף הקהילה.  נוצר הכרח לשיתוף מוגבר של גורמים שונים בקהילה תוך  הבנת מהות הסמכות והאחריות של גורמים שונים במשרד החינוך, ברשות המקומית ובבתי הספר. בכנס קיבלו המנהלים והמזכירות מידע וכלים במגוון נושאים כמו: כיצד להכין תקציב בית ספרי, תפעול הניהול העצמי כולל נושא השכרת מתקני בתי הספר לגורמים חיצוניים וקיום  פעילויות נוספות בתחום בתי הספר, הוראות עבודה לניהול הכספים והחשבונות של בית הספר ועוד.

מפקחת משרד החינוך יעל סלומון, שיבחה את המועצה ואת בתי הספר על התנהלות מעולה ועל ההשקעה הגבוהה של הרשות בתקצוב סל תלמיד ואיחלה לכולם הצלחה בהמשך התהליך.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter