באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: כיכר במחלוקת

קרית טבעון: כיכר במחלוקת

מחלוקת בין התושבים הסמוכים למגרש הכדורגל לבין ראש המועצה בנוגע לכיכר הניצבת ברחוב. לטענת התושבים הובטח להם כי יוכלו לבצע גינון בכיכר על חשבונם לאחר שהמועצה שפכה חצץ במקום אדמת שתילה. אריאלי : “לא התגבשה כל הסכמה עם התושבים אלא רצון לבחון את בקשתם במלוא הרצינות”

התושבים המתגוררים בסמוך למגרש הכדורגל זועמים על ראש המועצה, דוד אריאלי לאחר שלטענתם לא עמד בסיכומים עימם לטענת התושבים, הם עצמם שתלו פרחים בכיכר הנמצאת ברחוב אך המועצה מיוזמתה כיסתה את הכיכר בחצץ. לאחר שהתלוננו בפני אריאלי הגיעו לטענתם להסכם לפיו אם יקחו התושבים על עצמם את כל עלויות ההקמה והאחזקה של הכיכר, המועצה לא תתנגד לכך אלא שראש המועצה, דוד אריאלי חזר בו מסיכום זה. כתוצאה מכך התארגנו התושבים והגישו לאריאלי עצומה הקוראת לו לשנות את החלטתו.

קרית טבעון
בכיכר שלייד מגרש הכדורגל. צילום: שמעון כרמי.

תושב הרחוב, שימעון כרמי: ” הגענו לסיכום לפיו אם משפחת דרורי תיקח את הטיפול בכיכר על עצמם הנושא ייענה בחיוב על ידי העירייה. יתרה מכך, משפחת דרורי דרורי מרצונם רוצים לקחת על עצמם את מימון הטפטפות, השתילים והטיפול השוטף בכיכר. בהפתעה ותמהון קבלנו במייל את התירוץ של חוסר תקציב. שהרי משאיות החצץ שהמועצה שפכה בכיכר במקום פרחים לא התקבלו בחינם?

התבקשתי בשם חותמי העצומה להעביר למועצה את הסכמת המשפחה המממנת את העברת קו המים, הטפטפות, הגנן וקניית צמחיה מטעמה ונדרשנו על ידי ראש המועצה להגיש תכנית שתילה. ולתדהמתנו קבלנו מייל שבשל חוסר תקציב העניין מבוטל וזאת למרות שאנחנו התחייבנו לממן כמעט 95% והמועצה היתה צריכה רק להחזיר אדמת שתילה שהיא פינתה ושפכה במקום זאת חצץ.

מדוברות המועצה נמסר בתגובה: “לא התגבשה כל הסכמה עם התושבים אלא רצון לבחון את בקשתם במלוא הרצינות. מדובר בכיכר שמטרתה היא מטרה תחבורתית ובתורת שכזו הכיכר ממלאת את ייעודה. על האסטטיות של הכיכר ניתן להתווכח. שיפור פני הכיכר כרוך בהוצאות עבור המועצה המקומית למרות הנכונות , הנאה כשלעצמה, להשתתף בהוצאות. מכיוון שכך קיבל התושב תשובה כנה כי הנושא ייבחן במהלך השנה לאחר הרבעון השני. בכל הכבוד, יש דברים חשובים יותר כעת מכיכר נאה יותר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter