באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ינסו להצטרף?

קרית טבעון: ינסו להצטרף?

חודש לאחר שהוקם, במועצה המקומית קרית טבעון שוקלים הצטרפות לאשכול הרשויות עמק יזרעאל-הרי נצרת ומחכים לקול קורא שיאפשר זאת. המדינה תתקצב את האשכול ב-30 מליון ₪ לשלוש שנים.

חדשות YCOM: קרית טבעון עשויה להצטרף לאשכול הרשויות שהוקם לאחרונה בעמק הנקרא אשכול עמק יזרעאל-הרי נצרת, כך הוחלט לאחר שאילתא שהגישה בנושא חברת המועצה נאוה סבר. באשכול חברות מגדל העמק, נצרת, איכסל, והמועצה האזורית עמק יזרעאל והוא יתוקצב על ידי המדינה בסכום של 30 מליון ₪ לשלוש שנים עם אפשרות להארכה. בטבעון בונים על האפשרות שיש לרשויות הנמצאות ברדיוס של 30 ק”מ להצטרף לאשכול אשר יתפקד כתאגיד עירוני.

אשכול אזורי
דודי אריאלי, ישקול בכובד ראש.

הקמת אשכולות אזוריים באה מתוך ההכרה של משרד הפנים כי קיימים יתרונות לגודל בשיתופי פעולה אזוריים בין רשויות מקומיות שכנות ובמטרה להביא לחסכון בעלויות ולשיפור משמעותי ברמת השירותים לתושבים ולפיתוח כלכלי, חברתי ואזורי, קידם משרד הפנים בשיתוף עם משרד האוצר והמרכז לשלטון מקומי יוזמה שמטרתה לעודד ולסייע למספר רשויות מקומיות להתאגד במסגרת אזורית.

מסגרות אזוריות אלו, המכונות “אשכולות“, מאפשרות לרשויות החברות בהן להוציא לפועל תכניות משותפות במסגרת שיתופי פעולה במגוון של שירותים ומיזמים, אשר נועדו לספק מענה ייחודי למגבלות הגודל והיכולת הכלכלית והארגונית של כל רשות מקומית לבדה. מודל האשכולות מכוון ליצירת “קפיצת מדרגה אזורית” בתחומי הפיתוח הכלכלי, הבאה לידי ביטוי בין היתר במיצוי היתרונות היחסיים של האזור, חיסכון בהוצאות תפעול של הרשויות ובגידול בהכנסות של הרשויות השותפות.

מנכ”ל המועצה, יאיר אודם: “מעבר לפרסום בכלי התקשורת, הנושא לא קודם עד כה. הצטרפות לאשכול מתבצעת באמצעות קול קורא אשר לעת עתה טרם פורסם”

ראש המועצה, דוד אריאלי: “אנחנו נבדוק את נושא ההצטרפות לאשכול ויש סיכוי סביר שנצטרף. אנו נתייחס לזה במלוא כובד הראש”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter