באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: ילדי הגן הירוקים

קרית טבעון: ילדי הגן הירוקים

וועדת איכות הסביבה אישרה לאחרונה פעילות ייחודית בנושא איכות הסביבה בגני הילדים בקריה. מנהלת מדור גני ילדים במועצה: “בשנים האחרונות אנחנו מאוד מפתחים את החינוך הסביבתי בגנים”

הוועדה לאיכות הסביבה אישרה לאחרונה תקצוב פעילות ייחודית בנושא איכות הסביבה בגני הילדים ביישוב. הפעילות בהדרכתו של רונן הורנשטיין, החלה בימים אלה והיא מתמקדת בנושאים של קיימות, הסביבה הקרובה, טבע, עונות השנה ועוד. הפעילות מתקיימת בכל הגנים ולאורך כל שנת הלימודים. על פי התכנית, רונן יגיע לכל גן 3 פעמים במהלך השנה – בהתאם לעונות השנה, לפעילות בתוך הגן ובסביבה הקרובה וזאת על מנת להפוך את היציאה מהגן למנהג קבוע במערכת השבועית בהנחיית הגננות.

גנים ירוקים
פעילות סביבתית בגני הילדים. צילום: דוברות קרית טבעון.

לדברי מנהלת מדור גני ילדים גילה דינר הקשר בין ועדת איכות הסביבה ומחלקת החינוך במועצה הוא קשר משמעותי, רב שנים, המתבסס על עקרונות חינוכיים חשובים שבאים לידי ביטוי באורח החיים של הילדים ומשפחותיהם וביישוב כולו. “בשנים האחרונות אנחנו מאוד מפתחים את החינוך הסביבתי בגנים” סיפרה, “הגננות השתלמו בנושא זה בשנה שעברה ולפני 4 שנים ומספר גנים אף יגשו השנה להסמכה של גן ירוק”.

בכל הגנים נערכות פעילויות בנושא גם בעידוד המפקחת בחינוך הקדם יסודי, ברוריה שחר והוא הפך למרכזי בחיי היומיום בגן. מדריכה של החברה להגנת הטבע לינור מזרייאר, מנחה את הגננות באופן פרטני וביחד יוצרים לכל גן את חליפת הקיימות הייחודית שלו. נושא החינוך הסביבתי משולב בגנים עם החינוך לאורח חיים בריא, פעילות גופנית, אכילה נכונה ובריאות השן.

מדוברות המועצה נמסר כי: “מחלקת החינוך במועצה שואפת להעניק לילדים חינוך ערכי ולבנות תרבות יישובית אשר תוביל ליצירת חברה וסביבה בריאה ואיכותית החל מהמסד בגני הילדים, וליצור רצף חינוכי עם בתי הספר היסודיים, שכולם הוסמכו לירוקים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter