באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: חשד להרעלת בעלי חיים

קרית טבעון: חשד להרעלת בעלי חיים

מספר מקרי הרעלת בעלי חיים ארעו ברמת טבעון ובעלי כלבים וחתולים מתבקשים להקפיד הקפדה יתרה ולא לשחרר את בעלי החיים ללא השגחה. וטרינר המועצה: “נמצאו עופות שהיו מצופים בפתיתי רעל” 

וטרינר
החתול שנמצא מורעל. צילום: דוברות קרית טבעון.

במהלך סוף השבוע שעבר, באזור סופר מרקט האני ברמת טבעון ברחובות: מורן, חרצית ויערה נתגלו שלושה מקרי מוות של כלבים ומקרה נוסף של כלב חולה הנמצא עתה בטיפול רפואי. על פי הממצאים הראשונים, מדובר בחשד להרעלה. בעלי כלבים וחתולים מתבקשים להקפיד הקפדה יתרה ולא לשחרר את בעלי החיים ללא השגחה, כמו כן מומלץ לטייל עם הכלבים כשלראשם מחסום.

לדברי ווטרינר המועצה ד”ר צחי צורי,  פקחי המועצה מבצעים בימים אלה סיורים קפדניים בסביבה על מנת לאתר את מקור החשדות, כמו כן תוגש בעניין תלונה במשטרה. כזכור, בינואר 2013 היה אירוע הרעלה דומה באותו אזור, על פי הממצאים באותה עת השתמשו ברעל ששמו טמיק, שהוא חומר הדברה רעיל ומסוכן במגע, בבליעה ובהרחה. החומר אמנם מותר בשימוש אך בצורה מוגבלת, רק בקרקע ורק באישור מיוחד שניתן ממשרד החקלאות אחרי שהמדביר עבר הכשרה מתאימה.

לדברי ד”ר צורי, באירוע של שנת 2013 עובדי המועצה מצאו מספר פיתיונות במספר מוקדים “נמצאו עופות אשר היו מצופים בפתיתי רעל” הסביר “אלה נשלחו בהמשך למחלקה לטוקסיקולוגיה של המכון הווטרינרי ושם אומת כי נעשה שימוש בחומר המסוכן טמיק. אנו חוזרים ומבקשים מתושבי הקריה, לדווח על כל אירוע חשוד למוקד 106 של המועצה או לווטרינר המועצה ד”ר צחי צורי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter