באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: חינוך חד צדדי

קרית טבעון: חינוך חד צדדי

תלמידים בבית הספר אורט גרינברג קרית טבעון טוענים כי התכנים שהם נחשפים אליהם הם תכני שמאל בלבד ללא כל ייצוג לימין. תלמידת כיתת י”ב: ” אנחנו כל הזמן שומעים את אותה הדעה”

פרשת המורה אדם ורטה אמנם הסתיימה (זמנית?) בכך שהמורה חזר לעבודתו אך היא הציפה לפני השטח בעיה קשה שתלמידים מדברים עליה מזה זמן מה: על פי תלמידים בבית הספר אורט גרינברג, קיימת חד צדדיות מוחלטת הן בתכנים אליהם נחשפים התלמידים והן בדעות אותן משמיעים המורים וכידוע, במקום בו כולם חושבים אותו הדבר, אף אחד לא באמת חושב.

אדם ורטה
חטיבת הביניים, אורט גרינברג.

תלמיד כיתה י”א הלומד בבית הספר אמר לכתב YCOM: ” אם מורה כלשהו מנסה להסית תלמיד, חייבים לטפל בכך. כי אמנם אני בטוח בדעותיי ומורה לא יכול להשפיע עליי בשום דרך אבל הילד שיושב ליידי יכול להיות מושפע וזה לא תפקיד של מורה. זו שנה שניה בה אני לומד בבית הספר ואני רואה בו רק צד אחד של המפה. בשנה שעברה הראו לנו את הסרט ואלס עם באשיר והשנה הביאו אב פלשתיני שכול וכאילו לאיזון הביאו גם אב שכול יהודי אלא שגם הוא היה שמאלני כך שהם השמיעו את אותן הדעות ואילו מהצד הימני לא מראים לי כלום. רק אם יראו לתלמידים את שני הצדדים הם יוכלו לבחור באמת”

תלמידת כיתה י”ב המעידה על עצמה כשמאלנית היתה בוטה אפילו יותר: “אני חושבת שאדם ורטה הוא פשוט שעיר לעזזאל. דווקא הוא לא מורה שמשתמש בדעותיו בדרכים מניפולטיביות אבל יש לא מעט מורים שכן עושים זאת. יש תלמידים שפשוט סותמים את הפה אצל מורים מסויימים וזה חורה לי כי מדובר בעיקר בתלמידים מקרית חרושת שהם באופן כללי יותר ימניים. אנחנו כל הזמן שומעים את אותה הדעה ולמרות שאני באופן אישי ראיתי הרצאות ימניות ביוטיוב הרי שחלק גדול מחבריי השמאלנים מסוגלים לדבר רק בסיסמאות ולא יזיק להם לשמוע את הצד השני. יש הרבה מאוד מרצים אינטליגנטים ימנים ואין שום סיבה שלא יביאו לנו מישהו מ”אם תרצו” או מהשומר החדש”

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: “הצעירים בקרית טבעון מובילים  בשיעורי הגיוס לצה”ל ובמיוחד בתפקידים משמעותיים וביחידות המובחרות. אין ספק שגם לחינוך בבית הספר יש חלק מהותי בכך”.

מדוברות רשת אורט נמסר בתגובה: “תכני הלימוד הנלמדים בבתי הספר נקבעים על ידי משרד החינוך.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter