באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: חוזרים לועדת הערר

קרית טבעון: חוזרים לועדת הערר

פרויקט כצנלסון 13 אושר במליאת ועדת התכנון של קרית טבעון לאחר ישיבה ארוכה וסוערת וזאת לקול מחאות האופוזיציה אשר טענה כי מדובר במחטף לא חוקי. חברת המועצה, נאוה סבר “ספגתי איומים”.

אתמול (ראשון) אישרה מליאת התכנון של קרית טבעון את התכנית הנוגעת לבניין ברחוב כצנלסון 13 אשר במסגרתה אמורים לחזק את המבנה על פי תמ”א 38 וזאת לקול מחאות האופוזיציה אשר טענה כי הדיון עצמו אינו חוקי וכי אין להחליט החלטות מעין אלה בזמן מערכת בחירות. עוד הבטיחו באופוזיציה כי יגישו ערר על ההחלטה.

כזכור קיבלה ועדת הערר המחוזית את ערעורה של חברת המועצה, נאוה סבר וקבעה כי על הועדה המקומית לערוך דיון בהתנגדויות אלא שדיון כזה לא נערך לפני הישיבה. בנוסף טענה סבר כי מכיוון שחלוקת המגרש לא בוצעה בפועל יש לזמן את כל בעלי הדירות במגרש עליו יושבים שלושה בניינים נוספים.

דיון בהתנגדויות
כצנלסון 13, יגיע שוב לועדת הערר המחוזית. צילום: רונן צומר

חברת המועצה, נאוה סבר ” סעיף 149 לחוק התכנון והבניה מתנה אישור תכנית בדיון מוקדם בהתנגדויות. סעיף 27 לתמ”א 38 דורש קיום דיון בהתנגדויות בנוכחות המתנגדים. לא נותנים לתושבים אפילו את זכות הטיעון. בנוסף על פי ט”ב 99 עליה מסתמכת המועצה בתכנית זו יש להגיש הרחבה אחידה לכל הבניינים בחלקה” עוד הוסיפה סבר “אחד הדיירים של כצנלסון 13 התקשר אליי לפני עשרה ימים והודיע לי שהישיבה הזו תתקיים ואפילו איים עליי וזאת עוד לפני שאני ידעתי שיש ישיבה”

היועץ המשפטי, עו”ד עודד רומנו “הדברים הוצאו מהקשרם. אין צורך בשמיעה פרונטלית של ההתנגדויות. יש צורך לתת למתנגדים זכות טיעון וזו מולאה. הם כתבו ומילאו את התנגדותם. ההתנגדות הזו צריכה לידון בועדה וצריכה להשקל וזה בדיוק מה שעושים עכשיו לכן אין בזה שום בעיה חוקית”

ראש המועצה, דוד אריאלי נדרש גם הוא לסוגיה לאחר שנשאל על ידי חבר המועצה, אבי בן יוסף האם המתנגדים הוזמנו לדיון ” העובדה שהמתנגדים אינם נמצאים כאן אינה מפחיתה מעוצמת התנגדותם. הם כתבו התנגדויות מאוד מפורטות”

מהנדס המועצה, מריוס ראפ “התייחסנו לכל ההתנגדויות וההתייחסות הופצה גם אל כל חברי המועצה” כאן קטע את דבריו חבר המועצה עמית אבני שאמר ” אנחנו לא יכולים לקבל כמות כזו של חומר ביום חמישי בערב ולעבור על כולו עד יום ראשון” לדברי ראפ “היזם צריך לעשות מדידה וחלוקה של החלקה. אחרי שהתב”ע מאושרת הולכים ורושמים את החלקות. יש לנו חוות דעת של יועץ תנועה שעשה סקר בצומת הבנים ומצא שההשפעה היא זניחה” כאן קטעה אותו חברת המועצה נאוה סבר “אתה יודע היטב שיש חוות דעת שאומרת בדיוק את ההיפך ולא מובן מדוע הסקר נעשה רק בצומת הבנים. הסקר הנגדי נעשה על כל המרחב. הדו”ח של המועצה גם לא אמר מה תהיה ההשפעה על בית הספר. בנוסף, לא נבדקה ההשפעה על תשתיות הביוב והמים”

חבר המועצה, אריה סוזין, דרש לערוך תכנית כוללת עבור ארבעת המבנים ברחוב ” התושבים רוצים שהתכנית תאושר ובצדק אבל כנבחרי ציבור יש לנו מחוייבות להסתכל על הדברים במערכת הרבה יותר רחבה. אין שום סיבה לפצל את השטח הזה כשאנחנו יודעים ששאר המבנים ירצו להצטרף למערכת. לדעתי אי אפשר לאזן בין הצורך הסביבתי לעסקה הנדלנית כשמדובר במבנה אחד אבל כאשר לוקחים שכונה שלמה הרבה יותר קל למצוא את הפיצוי והאיזון בין הדברים הללו ואז יכול להיות שניתן יהיה לתת ביטוי גדול יותר לסביבה,לטבע ולנראות של הדברים”

באשר לתכנית עצמה הרי שבמקום תוספת של שתיים וחצי קומות וסגירת קומת העמודים דבר אשר היווה תוספת של 14 יחידות דיור, הוחלט בתכנית החדשה להוסיף רק קומה וחצי אך “לפצות” את הקבלן בתוספת אגף שיכלול שלוש יחידות דיור כך שבסך הכל ייתווספו לבניין 13 יחידות דיור. כך שהמבנה יעמוד על גובה של שש קומות.

ראש המועצה, דוד אריאלי “יכול להיות שיוגש ערר וזו זכות דמוקרטית”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter