באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: זה לא כל כך נעים לראות בית ספר סגור

קרית טבעון: זה לא כל כך נעים לראות בית ספר סגור

אירוע חסר תקדים התרחש בטבעון ביום שישי האחרון, כאשר הנהגות ההורים של בתי הספר היסודיים ושל אורט טבעון השביתו את  הלימודים בבתי הספר היסודיים ביישוב. במקום להגיע לבית הספר, התייצבו התלמידים והוריהם מול בניין המועצה להפגנה ממושכת בה קראו לחברי המועצה להשיב את נושא החינוך לראש סדר העדיפויות שלהם.

סערת החינוך בקריית טבעון מסרבת לגווע. בסוף השבוע האחרון נרשם שיא נוסף במאבק, עם השבתתם המלאה של בתי הספר היסודיים בקריה. בישיבה משותפת של ראשי הנהגות ההורים של בתי הספר היסודיים ושל אורט טבעון הוחלט כי בבתי הספר רימונים וקריית עמל לא יתייצבו התלמידים כלל בעוד שבבית הספר נרקיסים יתקיים אירוע בית ספר מנגן ובבתי הספר העל יסודיים יתקיימו אירועי סיום השנה כמתוכנן, זאת על מנת שלא לפגוע בתלמידים.

קיצוץ בחינוך
הורים ותלמידים מפגינים ברחבת המועצה.

בשבועות האחרונים נפגשו ראשי הנהגות ההורים מספר פעמים עם ראש המועצה ומנכ”ל המועצה, אולם ניסיונות ההידברות הגיעו למבוי סתום. כתוצאה מכך, החליטו הנהגות ההורים, בצעד חסר תקדים, להשבית את הלימודים בבתי הספר היסודיים ביישוב.

בשעות הבוקר של יום שישי האחרון הגיעו לרחבת הדשא שמול בניין המועצה מאות תלמידים והורים וכן תושבים רבים התומכים במאבק להצלת החינוך בטבעון, וקיימו הפגנה סוערת שארכה כ- 3 שעות. במהלך היום זכו המפגינים לקריאות עידוד מהנהגים בכביש וכמובן מתלמידי י”ב, אשר קיימו את רונדו המכוניות המסורתי של סיום השנה, שהביעו את תמיכתם במחאה בצפירות רמות. לדברי נציגי ההורים, ראש המועצה דוד אריאלי, שהגיע בשעות הבוקר של יום ו’ למשרדו, בחר שלא לפנות למפגינים ועזב את בניין המועצה דקות ספורות לאחר שהתפזרה ההפגנה.

מהנהגת ההורים נמסר: “אנו מצפים מהמועצה להציב את החינוך בראש סדר העדיפות שלה, כפי שהובטח על ידי כל סיעות המליאה ערב הבחירות, לעצור לאלתר את הקיצוץ בתקציב החינוך ולמצוא את הפתרונות הנדרשים על מנת להמשיך לשמור על מקומה של קריית טבעון כאחד הישובים המובילים בתחום המצוינות הלימודית, החינוכית והערכית.

הגיע הזמן שהמועצה תתחייב לקיים יחס שווה בין השקעת משרד החינוך לבין השקעת המועצה בתקציב החינוך ותפסיק להסתמך על כיסם של ההורים למימון מערכת החינוך. ראש המועצה צריך לתפוס את עמדת ההובלה בתחום החינוך ולקיים דיאלוג רציף, פורה ויצירתי עם ההורים, לבניית מערכת חינוך איכותית, איתנה וצומחת”.

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה: ” במהלך השבוע שעבר, ראש המועצה דוד אריאלי נפגש פעמיים עם נציגות ההורים. הפגישות היו ארוכות ומקיפות (נמשכו מעל שעתיים), במהלכן נעשה ניסיון כן ללבן את הסוגיות ולהגיע להבנות ולפתרון.

ראש המועצה סבור כי עשה כול שניתן על מנת למנוע את ההפגנה והדגיש כי ההורים ממקדים את הפעילות נגד הגורם הלא נכון. לדבריו, ככול שמשרד החינוך ישנה את התקינה, הרשות המקומית, כקבלן משנה של משרד החינוך,  תפעל בהתאם.

ביום שישי האחרון ראש המועצה הגיע ללשכתו על מנת לטפל במספר דברים דחופים. בשל התחייבויות קודמות לא יכול היה להתפנות, ולא חלילה מתוך כך שהקל ראש בנושא

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter