באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון ורמת ישי: עלייה של 0.3% בארנונה

קרית טבעון ורמת ישי: עלייה של 0.3% בארנונה

התושבים בקרית טבעון וברמת ישי יאלצו לספוג העלאה של 0.3% בארנונה נוסף על העליה הנובעת מהמדד וזאת בשל הגדרת הרשויות כרשויות עצמאיות. אריאלי ” לפיד מנסה לפתור את הגרעון על גבו של מעמד הביניים”

תושבי קרית טבעון ורמת ישי יאלצו לשלם תוספת של 0.3% לארנונה שלהם החל מהחודשים הקרובים וזאת לאחר שמשרד הפנים הגדיר את שתי הרשויות כ”רשות עצמאית”. הקריטריונים למתן המעמד הינם דרוג סוציו-אקונומי גבוה וניהול כספי תקין כך שבהחלט מדובר במחמאה לרשויות, אלא, שבגלל ההגדרה הזו, שיעור הארנונה בטבעון וברמת ישי יועלה בינואר 2014 ב- 0.3% יותר מאשר בשאר הרשויות בארץ וזאת מבלי שברשויות יוכלו לעשות דבר בקשר לכך. יש לאמר כי למעשה מדובר בתכנית של האוצר בה הרשויות החזקות מממנות את מענקי האיזון לרשויות החלשות יותר וכך הכסף אינו צריך לצאת מתקציב המדינה אשר מהווה אך ורק צינור להעברת הכספים.

רשות עצמאית
קרית טבעון. צילום: רונן צומר

ראש מועצת קרית טבעון, דוד אריאלי מסר בתגובה “לצערנו, קם שר אוצר, יאיר לפיד מטעם מפלגת “יש עתיד” שמבקש לפתור את בעיות הגרעון של מדינת ישראל על גבם של תושבי המדינה ובמיוחד על גבו של מעמד הביניים. לא רק  ש”יש עתיד” פגעו בקצבאות הילדים והקשו על תושבי המדינה, כעת הם נפנים לפגוע במעמד הביניים באמצעות “טיפול”  בהעלאת ארנונה.  המועצה המקומית קרית טבעון היא גוף שומר חוק  ולכן אנו נקיים את ההחלטה אבל ברור לכל כי זו איננה החלטתנו וכי מדובר בנושא שאין לנו יכולת לבחור שלא לקיימו. אנו מקווים שהגישה הקשה של “יש עתיד” כלפיי תושבי המדינה בכלל וכלפי מעמד הביניים בלבד תשתנה”.

ראש מועצת רמת ישי,עפר בן אליעזר ודוברו,נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter