באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון ועמק יזרעאל: זהירות אובך

קרית טבעון ועמק יזרעאל: זהירות אובך

באיגוד ערים להגנת הסביבה אזור חיפה מדווחים על רמה גבוהה של זיהום אוויר ואיכות אוויר ירודה באזור מפרץ חיפה. בעקבות התחדשות סופת האבק ובשל תנאי מזג האוויר, נרשמו משעות הבקר עליות בריכוזי האבק המרחף הנשים (הנכנס לדרכי הנשימה) של פי 10 לעומת הרמות הרגילות באזור.

בתחנות הניטור של איגוד הערים לאיכות סביבה אזור מפרץ חיפה נרשמו נתוני איכות אוויר ירודה, הצפויים להימשך במהלך השעות הקרובות בשל שקיעת חלקיקים בעקבות האובך הטבעי שפקד את אזורנו משעות הבוקר. מאיגוד ערים חיפה נמסר כי מומלץ  לילדים קטנים, מבוגרים, נשים בהריון ולאוכלוסייה הסובלת ממחלות בדרכי הנשימה (כגון אסטמה) ובעיות לב להימנע מפעילות ספורטיבית או פעילות מאומצת באוויר הפתוח. יחד עם זאת, אין מניעה לצאת לאוויר הפתוח לפעילויות שגרתית.

הריכוזים המרביים (ריכוזים חצי שעתיים) של PM10 (חלקיקים בגדלים קטנים מ-10 מיקרון החודרים לדרכי הנשימה) שנרשמו באיזור חיפה משעות הבקר היו: בין 550 מק”ג/מ”ק עד 700 מק”ג/מ”ק. כלומר בערך פי 10 עד 20 יותר מאשר בימים רגילים ללא תנאי שרב וללא סופות אבק. על פי נתונים אלה צפויה חריגה מערך הסביבה היממתי ל-PM10 באזור איגוד ערים חיפה.

זיהום אויר בשל אובך
מנכ”ל איגוד הערים לאיכות הסביבה,עופר דרסלר. ימשיכו לעקוב

הריכוזים המרביים (ריכוזים חצי שעתיים) של PM2.5 (חלקיקים בגדלים קטנים מ-2.5 מיקרון העלולים לחדור לדרכי הנשימה העמוקים, עד לריאות) שנרשמו באיזור חיפה היו: בין  100 מק”ג/מ”ק עד 280 מק”ג/מ”ק . כלומר בערך פי 3 עד 10 לערך יותר מאשר בימים רגילים ללא תנאי שרב וללא סופות אבק. יצויין שכיום לא קיים ערך סביבה ל-PM2.5. ערך סביבה כזה יקבע על ידי המשרד להגנת הסביבה החל משנת 2015. ובכל מקרה לא מדובר בזיהום הנוצר על ידי אדם אלא בזיהום אויר טבעי שלא ניתן למנוע.

מאיגוד הערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה נמסר כי המעקב  אחר נתוני הניטור ימשך וכי הציבור יכול למצוא את נתוני איכות האוויר המתעדכנים און-ליין באתר האיגוד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter