באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: וועדה מנוונת

קרית טבעון: וועדה מנוונת

הוועדה לאיכות הסביבה בקרית טבעון לא התכנסה במשך למעלה משנה וחברת הוועדה, הד”ר לאקולוגיה, נאוה סבר החליטה להתפטר מחברותה בה בשל אי שביעות רצון מתפקודה.

דו”ח בקורת משרד הפנים קובע כי הוועדה לאיכות הסביבה בקרית טבעון לא התכנסה ולו פעם אחת בכל שנת 2013. יש לציין כי מדובר בוועדת חובה סטטוטורית ואי כינוסה מהווה למעשה פגיעה ברוח החוק במיוחד לאור הבעיות הסביבתיות הקשות איתן מתמודד היישוב ורק סמלי שנושא זה מתפרסם בסמוך לפרסום הדו”ח הקשה של הקואליציה לבריאות הציבור בנוגע לניטור האוויר באזור.

יו”ר וועדת הבקורת, אלון נבות: “אין מצב שבמשך שנה שלמה לא תתכנס הוועדה לאיכות הסביבה בקרית טבעון, הנושא הזה כל כך חשוב בקרית טבעון וזו אחריות של ראש המועצה לוודא שהיא מתכנסת. מנסיוני אני יודע כמה הוועדה הזו עזרה לי כשהייתי ראש מועצה. זה נושא שנמצא בנפשנו במיוחד כשמדברים פה השכם והערב על זיהום אוויר ותחלואת יתר. אם הוועדה לא מתכנסת, ראש המועצה חייב לקבל אינדיקציה על כך ולפעול בהתאם.

איכות הסביבה
נאוה סבר, התפטרה מחברותה בוועדה.

הבקורת העירה גם על כך שאין לנו וועדה להנצחת נפגעי טרור אז המועצה ענתה שאין בטבעון נפגעי טרור אבל אי אפשר לתת את התשובה הזו גם לגבי איכות הסביבה מפני שיש לנו המון בעיות של איכות סביבה”

בתוך כך הודיעה ד”ר נאוה סבר, שתחום התמחותה הוא אקולוגיה, כי היא פורשת מהוועדה מכיוון שהוועדה איננה מקדמת נושאים מהותיים: “הוועדה הפכה להיות וועדה שמאשרת תקציבים כאלה ואחרים ואני לא רואה את מקומי שם. בקדנציה הקודמת תושבים היו חברים בוועדה והיא היתה מאוד פעילה וגם עכשיו יש תושבים שמאוד מעוניינים להיות פעילים בוועדה אבל לא מאפשרים להם”

סגנית ראש המועצה ויו”ר וועדת איכות הסביבה, חנית גבאי אמרה בתגובה: “הוועדה לאיכות הסביבה התכנסה לפחות פעם אחת בשנת 2014, בחודש מרץ”

מהמועצה המקומית קרית טבעון נמסר בתגובה: “שנת 2013 הייתה שנת בחירות, באותה עת יו”ר הוועדה לאיכות הסביבה היה שלמה מושיץ וחברי הוועדה התפטרו באותה שנה מפעילותם.

בשנת 2014 נבחרו חברי ועדה חדשים וחנית גבאי היא יו”ר הוועדה. ועדת איכות הסביבה המכהנת מתחילת שנת 2014 נפגשה עד כה  4 פעמים ופגישה נוספת מתוכננת לתחילת דצמבר. לדברי יו”ר הוועדה חנית גבאי הוועדה בהרכבה החדש עוסקת בכל הקשור לעידוד המחזור, ההסברה והעבודה מול תאגיד תמיר ובנוסף: הוועדה החליטה, בהמשך לפניות תושבים רבים, על בניית פח מוטמן באזור מרכז טבעון הנמצא בעיצומו של תהליך לקראת ביצוע. כמו כן, בתחילת השנה יצאה המועצה ב’קול קורא’ בתחום החינוך לאיכות הסביבה – טרם נתקבל האישור לקיום הפעילות. הוועדה אישרה בישיבה האחרונה (מסוף אוקטובר), הכנסת תכנית לימודים לקיימות ושמירה על איכות הסביבה בגני הילדים בטבעון. לאור פניות תושבים אישרה הוועדה הקמת פינת מחזור נוספת (בדומה לפינה שהוקמה בכיכר הבונים). נושא זיהום אוויר נלמד לעומק, בחודש ספטמבר השתתפה יו”ר הוועדה בכנס ציבורי בחיפה הנוגע לעתיד מפרץ חיפה והוועדה בוחנת את תכנית הפעולה לקראת השנה הבאה.

כול זה ועוד, מעיד על ועדה מאד פעילה ומקצועית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter