באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

קרית טבעון: התושבים תובעים להשתתף בתכנון גן השומרים

קרית טבעון: התושבים תובעים להשתתף בתכנון גן השומרים

תושבי רחוב השומרים תובעים מראש המועצה להשתתף בתכנון הגן הממוקם ברחוב. בין השאר הם דורשים איסור על הדלקת אש ועל השמעת מוזיקה. אריאלי ” כשתתבססנה חלופות תכנון,  על פי תיאום עם ראש המועצה, יוצגו אלה בפני הציבור להערות”

תושבי רחוב השומרים שבקרית טבעון דורשים מראש המועצה, דוד אריאלי, להיות שותפים בתכנון גן השומרים הנמצא ברחוב. הגן משמש מזה זמן רב מוקד למטרדים עבור התושבים אם כי בחודשים האחרונים , חלה הפוגה מסויימת וזאת לאחר שמתקני המשחקים בגן נמצאו כלא תקניים ופורקו. התושבים דורשים כי יאסרו הדלקת אש

התושבים תובעים להיות משותפים
פארק הקטר. תושבי רחוב השומרים לא מוכנים להתמודד עם אותן הבעיות.

בגן וכניסה למכוניות. כמו כן הם דורשים שלא תהיה תאורה בגן וזאת על מנת למנוע שהייה במקום במהלך שעות החשיכה.בין השאר קובלים התושבים על כך שמבקרי הגן נהגו להשמיע מוזיקה בקול גבוה אפילו בשעות הצהריים והלילה ובכך הפריעו את מנוחתם. פנינו אל תושבת הרחוב, אירית גיל אשר מסבירה ” אני גרה מול הגן ועם כל ההנאה שלי ממנו ,אנחנו גם מאוד סובלים. פנינו אל המועצה מספר פעמים על מנת שישתפו אותנו בהליך התכנון. לא מדובר בגן שכונתי קטן מכיוון שבגלל המיקום והגודל שלו בפאתי הישוב הוא מושך המון אנשים. הם באים פה ליום שלם, ועושים על האש שזה מאוד מסוכן בגלל עצי האורן. בנוסף, אין כאן שירותים ולא צריך להסביר מה ההשלכות של זה. אין לנו התנגדות שיהיה פה גן שכונתי כמו שאמור היה להיות פה מלכתחילה אבל המקום נהפך לסוג של פארק עירוני שמושך אליו אנשים שאינם תושבי טבעון ואנחנו לא מוכנים שזה יהיה כמו פארק הקטר. ראש המועצה הבטיח לנו שכשתהיה תכנית היא תוצג לנו, אולי אין עדיין תכנית אבל אנחנו כל הזמן בעמדת המתנה. בכל מקרה, לדעתנו זה מאוחר מדיי ואנחנו רוצים להשתתף בשלב הטרום תכניתי. אנחנו רוצים להשתתף בהגדרת הפרוגרמה, הגדרת הצרכים והגדרת הבעיות. צריך לזכור שהתושבים הם אלה שהקימו את הגן הזה לפני למעלה מעשרים שנה”

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה ” תכנון הגן החל במדידת השטח.  על פי התכנית התכנון יכלול מספר שלבים והוא יבוצע על פי תקציב. בשלב הראשון  המועצה מתכוונת להתקין במקום גן משחקים ראשי במקום המתקן  הרעוע שפורק ובהמשך להסדיר את השבילים באזור. כשתתבססנה חלופות תכנון,  על פי תיאום עם ראש המועצה, יוצגו אלה בפני הציבור להערות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter